Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Yönetilebilir WordPress barındırma nedir?

Yönetilebilir WordPress barındırma, web sitenizin hem güvenli hem de hızlı olmasını sağlamak için en güçlü teknolojileri sağlayan bir barındırma hizmeti türüdür.

Bununla birlikte, WordPress web siteniz için en iyi altyapıyı sağlar ve günlük yedeklemeler, çalışma süresi izleme ve güvenlik kontrolleri dahil olmak üzere temel görevlerde size yardımcı olur.

Yönetilebilir WordPress Hosting’in Artıları ve Eksileri

Şimdi, yönetilen WordPress barındırma kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını kontrol edelim.

Yönetilen WordPress barındırmanın Artıları:

 • Günlük Yedeklemeler: Yönetilen ana bilgisayarlar sitenizi ve veri tabanınızı günlük olarak yedeklediğinden, web sitesi dosyalarınız her zaman güvendedir. Ayrıca, isterseniz sitenizi geri yüklemenize de izin verirler.
 • Hızlı ve Güvenli: Yönetilen bir WordPress ana bilgisayarı, sitenizin hızlı olduğundan emin olmak için en son teknolojileri sunar. Ayrıca, bilgisayar korsanlarından ve kötü amaçlı yazılımlardan korunması için WordPress sitenizin güvenliğini de sağlarlar .
 • Temel Güncellemeler: Temel WordPress güncellemeleriyle ilgilenirler ve böylece sitenizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur. Hatta bazı şirketler temalarınızı ve eklentilerinizi otomatik olarak güncelleyerek ekstra yol kat eder.
 • Destek: Yönetilen WordPress ana bilgisayarları, müşterilerine birinci sınıf destek sunar. Çalışanları WordPress konusunda bilgilidir ve herhangi bir sorunda onlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Bunlar, yönetilen wordpress barındırmanın birkaç bazı avantajlarını içerir.

Yönetilen WordPress barındırma Eksileri:

 • Pahalı: Yönetilen bir WordPress barındırma hizmeti kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri, paylaşılan bir ana bilgisayara kıyasla çok pahalı olmasıdır.
 • Belirli Eklentilerdeki Sınırlamalar: Bu hizmetler, WordPress sitenizi hız için optimize etmeye odaklanır. Başka bir deyişle, sitenizi yavaşlatabilecek belirli eklentileri kullanmanıza izin vermezler.
 • Yalnızca WordPress Sitelerine İzin Verilir: Paylaşımlı barındırma, basit HTML sayfaları dahil olmak üzere istediğiniz herhangi bir web sitesini barındırmanıza izin verirken, yönetilen barındırma şirketleri yalnızca WordPress sitelerini sunucularında barındırmanıza izin verir.

Ek olarak, tüm teknik ayrıntılar üzerinde çok fazla kontrole sahip olmayacaksınız. (Örneğin, cPanel, dosya dizinleri vb.)

Yönetilen WordPress Kimler İçin Uygundur?

Her şeyden önce, bir şeyi anlamalısınız: Yönetilen bir barındırma hizmeti sağlayıcısını herkese önermiyoruz. Yeni başlayanlar için normal veya paylaşılan bir barındırma çözümünü kolayca kullanabilirsiniz. 

Yönetilen WordPress Uygunluğu:

Bu nedenle, yönetilen bir ana barındırma (Hosting) seçmeden önce aramanız gereken temel faktörler şunlardır:

 • Yüksek trafikli bir web siteniz varsa.
 • Wordpress sorunlarıyla ilgili teknik bilgiye sahip değilseniz.
 • Hızlı, güvenilir ve güvenli hizmet arıyorsanız.
 • Web siteniz için günlük yedekleme ihtiyacınız varsa.
 • Ücretsiz SSL ( Güvenli Yuva Katmanı ) ve CDN ( İçerik Dağıtım Ağı )
 • Sorunlarınızı çözebilecek bir bilgiye veya yardıma sahip değilseniz.

Sonuç

Son olarak, yönetilen wordpress barındırma hizmeti ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soruda yorum yapabilirsiniz.

Önerilen Kaynaklar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu