En İyi WordPress Antispam Eklentileri

WordPress Antispam Eklentisi mi arıyorsunuz? Siteniz için en iyi 4 antispam ektisini sizler için bir araya getirdik.

Bu yazımda wordpress antispam eklentilerinin ne işe yaradığını ve kullanımı hakkında önemli bilgiler paylaşacağım.

Wordpress Antispam Eklentisi nedir?

Wordpress Antispam eklentileri, sitenize karşı botlar tarafından gerçekleşen saldırılar sonucu yapılan spam yorumları ve giriş denemelerini otomatik olarak algılar ve engeller.

Spam yorumlar ve giriş denemeleri hakkında önemli bilgi:

Spam yorumlar ve giriş denemeleri wordpress hostinginizde gereksiz yer kaplar ve bu durum veri tabanınızın boyutunu artırır. Ayrıca web sitenizin yükleme hızını etkilediği gibi arama motoru sıralamanıza büyük ölçüde zarar verebilir.

Özellikle WordPress Antispam Eklentileri, sitenizdeki spam yorumları ve giriş denemelerini otomatik olarak engellediği için mutlaka kullanılması gereken önemli bir eklentidir.

Böylelikle aşağıda en iyi wordpress antispam eklentilerinden bazılarının özellikleri ve kullanımı hakkında önemli bilgiler paylaştık.

WordPress Antispam Eklentileri

1. Akismet Spam Koruması

Akismet spam eklentisi, spam yorumlar için kullanabileceğiniz en iyi eklentilerden biridir. Özellikle Eklenti, herhangi bir yorum veya form gönderimini global bir spam veri tabanına karşı kontrol ederek çalışır. Akismet, şüpheli gönderileri işaretler ve sitenizde yayınlanmasını engeller.

  • Akismet Spam, WordPress dizinindeki en popüler antispam eklentisidir.
  • Automattic tarafından geliştirilmiştir. 
  • Akismet WordPress eklentisi, bloglarda spam yorumları ve saldırı ataklarını engeller. 

Ayrıca kontrol için blogunuzun veya web sitenizin “Yorumlar” bölümüne giderek spam yorumları kontrol edebilirsiniz.

2. Antispam Bee

Antispam Bee, kişisel ve ticari kullanım için kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Özellikle Antispam Bee, WordPress blogunuzdaki veya web sitenizdeki spam yorumlarını ve geri izlemeleri etkili bir şekilde engeller. 

Bu Antispam Bee eklentisini sitenizde kullanıyorsanız, kaydolmanıza gerek yoktur.

3. WP Cerber Security – WordPress Anti-Spam Eklentisi

WP Cerber Security, WordPress’i hacker saldırılarına, istenmeyen e-postalara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı güçlü bir şekilde korur. Tasarım gereği inanılmaz hızlı ve güvenilir. Aynı zamanda, Özel istek inceleme algoritmaları, kötü niyetli kod kalıpları ve trafik anormallikleri için gelen istekleri tarar.

IP’yi, istenmeyen posta, kimlik avı saldırıları ve diğer kötü amaçlı etkinlik biçimleri yaydığı bilinen IP adreslerinin gerçek zamanlı bir veri tabanına karşı kontrol eder.

4. Spam koruması, AntiSpam, CleanTalk’tan Güvenlik Duvarı

Spam koruması, AntiSpam, CleanTalk’tan Güvenlik Duvarı. CleanTalk Anti-Spam, web siteleri için spam’e karşı bir bulut hizmeti korumasıdır.

CleanTalk yardımıyla spam yorumları, kaydı, iletişim formlarını, WooCommerce siparişlerini, haber bültenlerini vb. izleyebilirsiniz. 

Son düşünceler

Son olarak, En İyi 4 WordPress Antispam Eklentisi, blogunuzu spam’dan arındırmanıza yardımcı olabilecek en iyi WordPress Antispam Eklentilerinden bazılarıdır. WordPress blogunuzda veya web sitenizde hangi anti-spam WordPress eklentisini kullanacağınızı kesinlikle yorum kutusunda belirtin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu