Ücretsiz Backlink Araçları (Kontrolü ve Analizi)

Ücretsiz Backlink Araçları, her SEO ve dijital pazarlamacının sahip olması gereken bir araçtır. Rakip analizi yapmakta ve rakip sitelerinizi işaret eden linkleri bulmakta faydalıdır.

İlgili: En İyi Ücretsiz SEO Araçları

Arama motorları dinamizm ile doludur. Çünkü değişen algoritmaları, arama motoru optimize edicilerini site sıralamalarını iyileştirmek için yeni teknikler keşfetmekle meşgul eder. Yine de bunca yıl boyunca hiç solmayan bir teknik var, yani geri bağlantı. Backlink, arama motorları için optimize etmenin en önemli ve etkili yollarından biridir.

Ücretsiz Backlink Denetleyicisi nedir?

Ücretsiz Backlink (Geri bağlantı) Denetleyicisi, size herhangi bir web sitesine işaret eden alan sayısını söyleyen bir SEO aracıdır. Ayrıca, rakiplerinize bağlantı veren siteleri tanımlayabilmeniz için tam bağlantı URL’sini ve bağlantı metnini gösterir.

Google gibi arama motorları tarafından sıralamada değerli içeriğe ve yüksek otoriteye sahip sitelere öncelik verildiği görülmüştür. 

Daha yüksek sayıda geri bağlantıya sahip olmanın, bağlantılar kaliteyi elinde tutana kadar işe yaramayacağına dikkat edilmelidir. Bu tam olarak bir geri bağlantı denetleyicisinin rolünü oynadığı yerdir.

Neden Bir Geri Bağlantı Denetleyicisi Seçmelisiniz?

Geri bağlantı denetleyicileri, sizin veya rakip web sitenize bağlantı veren alanların veya sayfaların listesini almanıza yardımcı olur.

Backlink denetleyicilerinin farklı avantajları şunlardır:

 • Sitenizin geri bağlantılarını kolayca analiz edin
 • Geri bağlantı stratejinizi geliştirin
 • SEO becerilerinizi geliştirin
 • Sitenin içeriğini iyileştirin
 • Rakiplerinizi takip edin

Sitenizi sıralama fırsatlarını keşfetmek için bir geri bağlantı denetleyiciniz olmalıdır. Web, bu tür araçlarla doludur ve bunların çoğu ücretsizdir. Hangi ücretsiz araçları kullanabileceğimizi ve nasıl yardımcı olabileceklerini keşfedelim. 

Ücretsiz olarak kullanılabilen en iyi geri bağlantı denetleyicileri şunlardır:

1. Ahrefs Geri Bağlantı Denetleyicisi

Ahrefs, Google’dan sonra en aktif ikinci web tarayıcısıdır ve sektördeki en iyi geri bağlantı veri tabanına sahiptir. Bilinen bağlantılar, 170 milyon benzersiz alan, her gün taranan 4,75 milyar sayfa ve bunların geri bağlantı dizinleri her 15 dakikada bir yeni verilerle güncellenir. Aynı zamanda, Ahrefs, birinci sınıf aracının eşit derecede gelişmiş özelliklere sahip ücretsiz bir sürümünü sunar. 

Ahrefs Backlink Checker ile Backlink Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: Ahrefs arama çubuğuna hedef URL’nizi girin. 

Tam URL’yi veya alt etki alanlarını da girebilirsiniz. “Geri Bağlantıları Kontrol Et” i tıklayın.

Adım 2: İşte Ahrefs’in backlink sayfasının sonucu. 

Geri bağlantılar hakkında çok şey anlatan çok fazla veri olduğunu görebilirsiniz. Sayfa şunları görüntüler: 

 • Yönlendiren alan adı sayısı
 • geri bağlantı sayısı
 • Etki Alanı Derecelendirmesi (DR) ve URL Derecelendirmesi (UR)

DR ve UR ​​derecelendirme metrikleri, hedefin geri bağlantısının popülaritesini anlamada oldukça faydalıdır.

Ücretsiz sürümünün başka neler sunabileceğini kontrol edelim.

Ayrıntılı Geri Bağlantı Raporu: Hedefin her bir geri bağlantısının ayrıntılı bir raporunu görün. Etki alanı verilerini, anahtar kelimeleri, yönlendiren etki alanlarını ve daha fazlasını gözden geçirin.

Tahmini Trafiği Kontrol Edin: Rapor ayrıca bağlantının tahmini organik trafiğini de gösterir. Böylece backlink’in popülaritesini değerlendirebilirsiniz.

En Çok Kullanılan İlk 5 Çapayı Alın: Şimdiye kadar kullanılan tıklanabilir çapaların farkında olduğunuzda stratejiyi formüle etmek daha kolaydır. Veriler ayrıca kullanılabilirliklerine göre listelenen ilk 5 çapayı da gösterir. 

En Popüler 5 Sayfayı Alın: En fazla geri bağlantıya sahip ilk beş sayfayı size söyler. 

Ahrefs Backlink denetleyicisinin Başlıca Özellikleri:

 • Herhangi bir web sitesi, URL veya alt bölüm için alan adı ve sayfa düzeyinde ölçümler alın.
 • Backlink profillerindeki dalgalanmaları izleyin.
 • Hedefe bağlanan her sayfanın ayrıntılı geri bağlantı raporunu kontrol edin.
 • Her bağlantı veren web sayfası ve yönlendiren etki alanı için organik trafik tahminleri alın. 
 • Yönlendiren etki alanı aracılığıyla her bağlantı sayfasının raporlarını alın.

2. Ubersuggest Backlink Denetleyicisi

Modern çevrimiçi pazarlama endüstrisindeki Neil Patel’in tanıtıma ihtiyacı yok. Blogları ile tanınırken, geri bağlantı denetleyicileri gibi SEO araçları da kontrol etmek için aynı derecede ilginç. Araç ücretsiz olarak mevcuttur ve ayrıca burada görüntülenen verilerin anlaşılması son derece kolaydır. Kendinizi ücretsiz olarak kaydedin ve daha fazla anahtar kelime önerisi, günlük sıralama takibi ve kişiselleştirilmiş SEO önerileri alın. 

Ubersuggest Bağlantı Denetleyicisini Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

Herhangi bir ücretsiz geri bağlantı aracı gibi, sadece URL’yi girin ve aşağıdakine benzer bir kontrol paneli sayfası elde edin. 

 • Backlink Geçmişi: Gördüğünüz gibi backlinklerin ve yönlendiren domainlerin verileri grafik formatında gösteriliyor. İmleci grafiğin herhangi bir yerine getirin ve verilen tarihte kesin verilere sahip olacaksınız. 
 • Yeni ve Kayıp Geri Bağlantılar: Bu verilerle, kullanıcılar yeni ve silinen geri bağlantılara genel bir bakış elde edebilir. 
 • Ayrıntılı Analiz: Sadece rakibinizin URL’sini girin ve birkaç saniye içinde yeni bağlantı kurma fırsatları elde edin. Rapor, rakibinize bağlanan ancak size bağlantı vermeyen her URL’yi gösterir, böylece stratejinizi buna göre planlayabilirsiniz.
 • Gelişmiş Bağlantı Filtreleme: Arama çubuğunun yanında “Gelişmiş Filtreler” adlı bir sekme vardır. Bu özellik, bağlantıları bağlantı metnine, bölgeye, sayfa puanına, etki alanı puanına ve ayrıca URL’ye göre filtrelemenize olanak tanır. 

Bunların dışında, Takip et veya takip etme bağlantılarını seçme seçeneği de var. Sonuç alındıktan sonra CSV’ye aktarabilirsiniz.

Ubersuggest Bağlantı Denetleyicisinin Başlıca Özellikleri:

 • Ücretsiz kaydolun ve daha fazla anahtar kelime önerisi, günlük sıralama takibi ve kişiselleştirilmiş SEO önerileri alın.
 • Herhangi bir etki alanına veya URL’ye işaret eden bağlantıların sayısını alın.
 • Rakiplerinizin geri bağlantılarını kontrol edin ve karşılaştırın.
 • Bağlantıları bağlantı metnine, bölgeye, sayfa puanına, etki alanı puanına ve ayrıca URL’ye göre filtreleyin. 
 • Sonucu CSV’ye aktarın.

3. THEHOTH Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

SEMrush tarafından desteklenen THEHOTH, web sitenize bağlanan siteleri kontrol etmek için ücretsiz bir geri bağlantı analiz aracıdır. Diğer araçların aksine, kayıt olmanız veya form doldurmanız gerekmez. Sonucu getirmek için kullanımı ve saniyelerin kesirlerini alması basittir.

THEHOTH kullanarak geri bağlantılar nasıl kontrol edilir?

1. Adım: Hedef URL’nizi THEHOTH’un arama çubuğuna girin. Arama kutusuna URL’yi girerek geri bağlantı raporlarını getirmeye çalıştığınızda, önce e-posta kimliğinizi girmenizi isteyecektir. E-posta kimliğinizi girdikten sonra, sonucu almaya devam edebilirsiniz. 

2. Adım: Araç, sonucu görüntülerken, raporun doğru raporu almak için bir kez ‘www’ eklenmiş olarak ve bir kez de olmadan olmak üzere iki kez çalıştırılmasını önerir.

 • Rapor ile toplam harici geri bağlantı sayısını, toplam yönlendiren alan adlarını, takip etme yüzdesini ve yönlendiren IP’leri alabilirsiniz. 
 • Bağlantı metinleri, takip et/takip et etiketi olmayan ve puan içeren URL’lerin listesini de alabilirsiniz.

THEHOTH’un Başlıca Özellikleri:

 • Belirli bir etki alanına işaret eden en iyi geri bağlantıları kontrol edin.
 • Rakiplerinizi geride bırakmak ve ek yönlendirme trafiği elde etmek için kaliteli geri bağlantılar bulun.
 • Her bir geri bağlantının puanını bilin.
 • Saniyeler içinde sonuç alın.

4. Rankwatch Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Bu ücretsiz backlink oluşturma aracı, web sitenize bağlı alan adlarının veya sayfaların sayısını bulmanızı sağlar. Kapsamlı geri bağlantı bilgilerine erişmek için fazla çaba harcamanıza gerek kalmayacak şekilde programlanmıştır. Tek bir tıklamayla, bağlantı kurma için sağlam bir strateji hazırlamak için size bağlı siteler, etki alanı otoritesi, alaka düzeyi vb. Verilerinize sahip olacaksınız.

Rankwatch Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

URL’nizi girin ve “Geri Bağlantıları Keşfet” seçeneğine tıklayın. Ekranınızda, web sitenizin geri bağlantı geçmişinin bir özetini görüntüleyen, aşağıdakine benzer bir pano görünecektir. 

Geçmiş, şu ana kadar elde edilen tüm geri bağlantı sayısını, silinen geri bağlantı sayısını, tüm bu yıllardaki geri bağlantı dalgalanmalarını ve daha fazlasını içerecektir.

 • Yönlendiren Etki Alanı: Aynı panoda, Yönlendiren Etki Alanı olan bir sonraki sekmeyi görebilirsiniz. Bu, geri bağlantıların kaynaklarını bulabileceğiniz yerdir. Ayrıca size bağlantı veren web sitelerinin kategorilerini ve sizin için ne kadar değerli olduklarını da kontrol edebilirsiniz.
 • Backlink Checker Verileri: Burada, kaynak web sitesi, bağlantı metni, bağlantı türü, kategori ve bağlantı geçmişi gibi ilgili bilgilerle her URL’yi alabilirsiniz. Ayrıca, bir konuk gönderisindeki takip et bağlantısının henüz etkin olup olmadığını veya bir konuk gönderisinde işlenmiş olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. 
 • Bağlantı Metni: Bağlantı metinleri, geri bağlantılarınızı içeren tıklanabilir köprülü kelimelerdir. Rankwatch’ın aracı, en iyi bağlama stratejisini analiz etmek ve çıkarmak için bu bağlantı metinlerini sizin için bulma yeteneğine sahiptir.

Popüler olarak tıklanabilir olan hesaplanmış anahtar kelimeleri seçebileceğiniz veya oluşturabileceğiniz bu tür bağlantı metinlerinin istatistiksel bir tablosunu alırsınız.

Rankwatch’ın Başlıca Özellikleri:

 • Tek bir tıklamayla çok sayıda geri bağlantı hakkında bilgi verir.
 • Web sitesinin geri bağlantı geçmişinin bir özetini alın.
 • Etki alanı yönlendirme bölümü, size geri bağlantı kaynaklarınızın net bir resmini verir.
 • Kullanıcının Backlink Profiline gelen backlinklerin pratik ve derinlemesine analizini sağlar.

5. Seoreviewtools Araçları Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Bu ücretsiz backlink denetleyicisi, en güvenilir araç sitelerinden biri olan SEMrush API tarafından desteklenmektedir. Diğer herhangi bir araç gibi, size veya rakibinizin sitesine ait geri bağlantı metriklerini sağlar. Neler sunabileceğini kontrol edelim.

SEO İnceleme Backlink Denetleyicisini Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir ?

Adım 1: SEO İnceleme Araçları Backlink Denetleyicisini açın. Aşağıdaki gibi bir sayfa göreceksiniz.

Adım 2: Sağlanan alana URL’yi girin. Bir sonraki kutuda, aşağıdakilere işaret eden harici bir bağlantı gösterme seçeneğiniz olacak:

 1. Bu Sayfa
 2. Bu Alan Adındaki tüm sayfalar.

Adım 3: Sonucu almak için CAPTCHA onay kutusunu işaretlemeniz gerekir. Kutuyu işaretledikten sonra, saniyeler içinde “kontrol et” düğmesine basmanız gerekir, aksi takdirde süre sona erecektir. Sonucu görebileceğiniz aşağıdaki sayfa açılacaktır. 

Sonuç, belirli bir sayfaya veya tüm web sitenize işaret eden harici geri bağlantıları seçip seçmediğinize bağlı olarak en değerli 100 geri bağlantıyı gösterecektir.

Arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için sonucu kontrol edip analiz edebilir ve formülünüzü oluşturabilirsiniz.

SEO İnceleme Backlink Denetleyicisinin En Önemli Özellikleri

 • Geri bağlantılarınızın kaynağını bulun.
 • Herhangi bir sitenin geri bağlantılarını analiz edin ve denetleyin.
 • En iyi performans gösteren bağlantı metnini alın.
 • Sitenizin en tıklanabilir anahtar kelimelerini veya sayfalarını bulun.
 • Stratejinizi oluşturmak için rakiplerinizin en değerli geri bağlantılarını görün ve geri bağlantı profillerini analiz edin.

6. Small SEO Tools Backlink Denetleyicisi

Small SEO Tools’un ücretsiz backlink denetleyicisi, web sitenizin geri bağlantılarının derinlemesine bir analizini gerçekleştirir.

Araç, Small (Küçük) SEO Araçları tarafından oluşturulmuştur ancak en iyi raporu çıkarmak ve göstermek için Ahrefs motorunu kullanır.

Belirli bir web sayfasının URL’sini, tam bağlantı metnini, sitenin Ahrefs Etki Alanı Derecelendirmesini, bağlantı türünü (Takip Et/Takip Etme) ve Ahrefs URL derecelendirmesini gördüğünüzde, görüntülenen rapor geri bağlantıları analiz etmenize çok yardımcı olur. 

Small SEO Araçları Backlink Denetleyicisini Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: Küçük SEO Araçları arama kutusuna hedef URL’yi girin. Girilen URL, sitenin ana sayfasının birincil alanı olabilir. Ayrıca, bir ürün veya blog yazısı için belirli bir web sayfası olabilir. Verilen alan adının tüm sayfalarına veya girilen tek sayfa URL’sine bağlantı veren sitelere işaret eden harici bağlantıların listesini çizebilirsiniz. Ekranın herhangi bir seçeneği seçilebilir.

Adım 2: Şimdi “Geri Bağlantıyı Kontrol Et” düğmesini tıklayın. Robot olmadığınızı doğrulamak için verilen CAPTCHA’yı girmenizi ister. Kendinizi doğrulayın, araç hemen geri bağlantı metriklerini gösterecektir. Rapor ayrıca indirilebilir.

İlk başta, yalnızca her biri alanınıza işaret eden en iyi 100 geri bağlantının raporunu alabilirsiniz. Etki alanı başına bir bağlantı görüntüler, ancak tüm bağlantılar daha fazla tıklanarak görüntülenebilir.

Small SEO Araçları Backlink Denetleyicisinin Başlıca Özellikleri:

 • Geri bağlantılarınızın kaynağını bulun.
 • Herhangi bir sitenin geri bağlantılarını analiz edin ve denetleyin.
 • En iyi performans gösteren bağlantı metnini alın.
 • Web sitenizin en tıklanabilir anahtar kelimelerini veya sayfalarını bulun.
 • Stratejinizi oluşturmak için rakiplerinizin en değerli geri bağlantılarını görün ve geri bağlantı profillerini analiz edin.

7. Monitor Backlinks Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Monitor Backlinks, altı yıllık bir izleme aracı sağlayan şirkettir. Geri bağlantılar ve anahtar kelimeler için ücretli araçlar sunar. Ancak, sınırlı ancak kullanışlı özelliklere sahip ücretsiz bir geri bağlantı denetleyicisi aracı da sağlar. Bağlantılar güç kaynaklarından çekildiği için en büyük bağlantı veri tabanına sahip olduğunu iddia ediyor. 

Kullanıcılar, kendi web siteleri veya rakiplerinin web siteleri olsun, herhangi bir alanın en iyi 300 geri bağlantısını ücretsiz olarak kontrol edebilecekler. Sonuç, Trust Flow ve Citation Flow’a göre kalitelerine göre sıralanır. Ayrıca, iki Majestic SEO metriği güvenilirliklerini değerlendirir.

Monitor Backlinks Backlink Checker Kullanılarak Backlinkler Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: Monitor Backlink Checker’ı açın, aşağıdaki sayfayı göreceksiniz.

Adım 2: Hedef URL’nizi Monitor Backlink Checker’a girin. Sizin veya rakibinizin sitesi olabilir. Ardından, “Kontrol Et” düğmesine tıklayın. Düğmeye tıkladığınızda, sonucu saniyeler içinde alacaksınız.

Aldığınız rapor şunları içerecektir: 

 • Verilen URL’yi işaret eden en iyi geri bağlantılar
 • Verilen URL’yi işaret eden toplam geri bağlantı sayısı
 • Belirli bir URL’ye bağlanan benzersiz yönlendiren alanların toplam sayısı
 • Verilen URL’nin genel Trust Flow ve Citation Flow puanları

Her bir geri bağlantı için aşağıdaki verilere sahip olacaksınız:

 • Web sitesinin Güven Akışı ve Atıf Akışını bağlama
 • Geri bağlantı durumu (takip et veya takip etme)
 • Geri bağlantıyı bağlayan sayfanın URL’si
 • Verilen URL’de geri bağlantının işaret ettiği sayfanın URL’si
 • Geri bağlantınızı gömen bağlantı metni

Monitor Backlinks Backlink Checker’ın Başlıca Özellikleri

 • Atıf Akışı, Güven Akışı ve bir dizi harici bağlantı gibi ölçümlerle en iyi bağlantıları bulun. 
 • Takip Edin veya Takip Etmeyin bağlantılarını belirleyin.
 • Aracın güçlü filtreleriyle gereken değerli bağlantıları edinin.
 • Zaman kazanmak ve kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmak için gömülü bağlantı ön izlemelerini kullanın.
 • Bağlantıları favorilere ekleyerek daha sonrası için kaydedin.

8. Sitechecker Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Bu, mevcut geri bağlantıları kontrol etmek ve web sitenize olan bağlantıları izlemek için Sitechecker tarafından sunulan başka bir ücretsiz geri bağlantı denetleyici aracıdır. Sitechecker temel olarak çevrimiçi olarak ücretsiz bir web sitesi SEO puanı sağlar.

Sayfa içi SEO denetleyicisi, web sitesi trafiği denetleyicisi, web sitesi sıralaması denetleyicisi vb. Onu kullanışlı bir araç yapan şeyin ne olduğunu kontrol edelim.

Sitechecker Backlink Checker Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

 1. Adım 1: Sitechecker Backlink Checker’ı açın, aşağıdaki sayfaya ulaşacaksınız.
 2. Adım 2: Hedef URL’yi Sitechecker’ın arama kutusuna girin. İki rapor seçeneği vardır – biri, bu alandaki tüm sayfaların veya tam URL’nin geri bağlantılarını almaktır. Hangisini istersen onu seç.
 3. 3. Adım: Bir CAPTCHA kutusu alacaksınız, kutuyu işaretleyin ve raporu alacaksınız.

Rapor, bir seferde yalnızca 20 geri bağlantı gösterecektir. “Tüm Geri Bağlantıları Görüntüle” seçeneğine tıklayarak tam bir görünüm elde edebilirsiniz. Sonuç görüntülenecektir:

 • Toplam harici geri bağlantılar
 • Toplam yönlendiren alan adı
 • Dofollow geri bağlantıları
 • Yönlendiren IP’ler
 • En iyi 5 bağlantı metni
 • İlk 5 sayfa
 • Yüzlerce geri bağlantı metriği

Artık geri bağlantı formülünüzü geliştirmek için raporu kontrol edebilir ve analiz edebilirsiniz.

Sitechecker Backlink Checker’ın Başlıca Özellikleri:

 • Geri bağlantılarınızın kaynağını bulun.
 • Herhangi bir sitenin geri bağlantılarını analiz edin ve denetleyin.
 • En iyi performans gösteren bağlantı metnini alın.
 • Sitenizin en tıklanabilir anahtar kelimelerini veya sayfalarını bulun.
 • Stratejinizi oluşturmak için rakiplerinizin en değerli geri bağlantılarını görün ve geri bağlantı profillerini analiz edin.

9. Linkody Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Linkody, çeşitli SEO araçları sağlayarak kullanıcılara bağlantı kurma kampanyalarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Geri bağlantı izleyici, geri bağlantı denetleyicisi, geri bağlantı denetimi, Google dizin denetleyicisi ve Web sitesi yetki denetleyicisi, geri bağlantılarınızı iyileştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. 

Ücretsiz geri bağlantı denetleyicisi, sunduğu birçok araçtan biridir ve anında 100’e kadar yönlendiren etki alanını, ancak sınırlı veri çeşitliliği ile görmenizi sağlar. Bu araç, kötü geri bağlantılarınızı belirleme, rakiplerinizin iyi geri bağlantılarını bulma ve bunları geri bağlantı becerilerinizi geliştirmek için kullanma konusunda yetkindir.

Linkody Backlink Denetleyicisi Kullanılarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: Linkody Backlink Checker’ı açın, aşağıdaki sayfayı göreceksiniz.

Adım 2: Linkody’nin arama kutusuna hedef URL’nizi girin. CAPTCHA kutusunu işaretleyerek robot olmadığınızı onaylayın, sonucu alacaksınız.

Görüntülenen rapor sınırlı geri bağlantılar içeriyor. Tüm bağlantılara erişmek istiyorsanız, 30 günlük ücretsiz deneme için kaydolmanız gerekir. 

Geri bağlantı metriklerinde şunları görebilirsiniz: 

 • Toplam harici geri bağlantılar
 • Toplam yönlendiren alan adı
 • Geri bağlantıları takip et/takip etme
 • Yönlendiren IP’ler
 • IP adresi
 • Bağlantı metni

Linkody Backlink Checker’ın Başlıca Özellikleri

 • Kullanıcının etki alanına en iyi geri bağlantıları gösterir.
 • Niteliksel veriler sağlayarak kullanıcının backlink profilini analiz etmenizi ve değerli backlinkleri seçmenizi sağlar.
 • Odak noktalarını anlamak için, kullanıcının rakiplerinin geri bağlantılarının derinlemesine bir listesini verir.

10. Seobility Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Seobility, web sitesini optimize etmek için SEO yazılımı ve araçları almak için bir platformdur. Geri bağlantı denetleyicisi, kullanıcının veya rakibin geri bağlantı profillerini kontrol etmek ve muazzam geri bağlantı fırsatları bulmak için ücretsiz araçlarından biridir. Tek sınırlama, günde yalnızca üç kontrole izin veren ücretsiz aracı kullanmaktır. 

Seobility Backlink Checker Kullanarak Backlink Nasıl Kontrol Edilir?

1. Adım: Seobility’nin arama kutusuna hedef URL’nizi girin. 

2. Adım: Sonucu göstermeden önce CAPTCHA onay kutusunu sormaz. Saniyeler içinde aşağıdaki gibi bir sayfa alacaksınız.

Raporda şunları görebilirsiniz:

 • Toplam geri bağlantı sayısı
 • Etki Alanları
 • Alan derecelendirmesi
 • Follow/Nofollow etiketine sahip bağlantılar
 • Bağlantı metni
 • CVS dışa aktarma ve PDF dışa aktarma özelliği
 • Alan başına bir bağlantı

Seobility Backlink Checker’ın Başlıca Özellikleri

 • Kullanıcının etki alanına en iyi geri bağlantıları gösterir.
 • Niteliksel veriler sağlayarak kullanıcının backlink profilini analiz etmenizi ve değerli backlinkleri seçmenizi sağlar.
 • Odak noktalarını anlamak için kullanıcının veya rakiplerin geri bağlantılarının derinlemesine bir listesini verir.
 • Canlı, Bozuk ve Doğrulanmamış Bağlantıları Kontrol Edin
 • CVS dışa aktarma ve PDF dışa aktarma özelliğini edinin

11. websiteseochecker Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Adından da anlaşılacağı gibi, Web Sitesi SEO Denetleyicisi, SEO analizi ve ilgili yönler için özel bir araç sitesidir. Sunabileceği birçok ücretsiz aracı vardır ve Backlink denetleyicisi bunlardan biridir. Diğer herhangi bir araç gibi, kullanıcı herhangi bir URL için bir geri bağlantı listesi alabilir. Bu araçla herhangi bir URL için bağlantıları kontrol etmek çok kolaydır.  

Websiteseochecker Backlink Denetleyicisini Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: Hedef URL’nizi Web Sitesi SEO denetleyicisinin arama kutusuna girin. URL veya Etki Alanı için radyo düğmesini seçin, ardından “kontrol et” tıklayın. 

Adım 2: Sonuç aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

Raporda şunları görebilirsiniz:

 • Backlink sıralamaları
 • Geri bağlantının kaynağı
 • Bağlantı metinleri
 • Atıf akışı ve güven akışı
 • DoFollow/NoFollow etiketi
 • Geri bağlantının kalitesi
 • Son görülme tarihi

Adım 3: Raporun tam bir analizini almak istiyorsanız, verilen butona tıklayarak alabilirsiniz. Bir sonraki sayfada e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek

Websiteseochecker’in En Önemli Özellikleri

 • Geri bağlantılarınızın sırasını ve kaynağını bulun.
 • Herhangi bir sitenin geri bağlantılarını analiz edin ve denetleyin.
 • Şu anda performans gösteren bağlantı metnini alın.
 • Sitenizin alıntı akışını ve güven akışını bulun.
 • Dofollow/Nofollow etiketini kontrol edin
 • Geri bağlantıların kalitesini kontrol edin
 • Kayıttan sonra 10 adede kadar tam analiz raporu alın

12. Searchenginereports Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

Birçok ücretsiz geri bağlantı aracı arasında, Arama Motoru Raporları, bir dizi kullanışlı özelliğe sahip bir geri bağlantı denetleyicisi sunar. İster geri bağlantılarınızı kontrol etmek ister rakibinizin bağlantılarını izlemek isteyin, bu ücretsiz araç istediğiniz her şeyi bilmenize yardımcı olur. Bu aracı kullanmak için kayıt olmanıza gerek yoktur.

Searchenginereports Kullanarak Geri Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir?

Adım 1: Arama Motoru Raporları Geri Bağlantı Denetleyicisi arama kutusuna hedef URL’nizi girin. Ayrıca, yandaki kutudan bu alandaki tüm sayfaların veya yalnızca bu sayfanın geri bağlantı sonucunu görüntüleme seçeneğini seçin. Ardından, “Geri Bağlantıyı Kontrol Et” düğmesini tıklayın.

Adım 2: Sonuç, birkaç ayrıntıyla hemen görüntülenecektir.

Rapor şunları gösterecektir:

 • Yönlendiren URL’ler
 • Toplam geri bağlantı
 • SEMrush alan derecelendirmesi
 • Dofollow bağlantıları
 • Takipsiz bağlantılar
 • Etki Alanları
 • Yönlendiren IP’ler

Searchenginereports’un Başlıca Özellikleri

 • Yönlendiren URL’leri Kontrol Edin
 • Toplam geri bağlantıları görüntüle
 • SEMrush etki alanı derecelendirmesini kontrol edin
 • Dofollow/Nofollow bağlantılarını kontrol edin
 • Yönlendiren etki alanlarını ve IP’leri kontrol edin
 • Excel raporunu indir
 • Raporu paylaş
 • Yeni geri bağlantılar oluşturun
 • Kırık geri bağlantıları kontrol edin

13. Seranking Ücretsiz Backlink Denetleyicisi

SERanking, web sitenizin 360 derecelik bir analizini yapmanızı sağlayan mükemmel bir SEO aracıdır. Web sitesi denetimi, anahtar kelime araştırması, anahtar kelime sıralama izleyicisi, geri bağlantı denetleyicisi ve Sayfa denetleyicisi gibi gerekli tüm araçlara sahip hepsi bir arada bir SEO yazılımıdır.

SEranking ayrıca aşağıdaki basit kılavuzu izleyerek kullanabileceğiniz ücretsiz backlink denetleyici araçları sunar:

SERanking Backlink Checker Kullanarak Backlink Nasıl Kontrol Edilir?

Adrese gidin ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi web sitenizin URL’sini girin.

“Geri Bağlantı Bul” düğmesine bastıktan sonra, aşağıdaki görüntüye benzer geri bağlantıları içeren sonuçları alacaksınız.

Burada backlink dışında Domain Trust, Page Trust, .edu, .gov link sayısı, toplam backlink, yönlendiren domainler, çapalar, hedeflenen URL ve dofollow/nofollow paylaşımını da kontrol edebilirsiniz.

SEranking Backlink Checker’ın Başlıca Özellikleri

 • Eklenen en yeni 20 geri bağlantıyı kontrol edin.
 • Bir etki alanı, alt alanlar ve tam URL’ler olup olmadığını kontrol edin.
 • Bir bağlantının Nofollow mu yoksa Dofollow mu olduğunu kontrol edin.

Son düşünceler

Backlink denetleyicileri, Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almak için entegre SEO araçlarıdır. Ayrıntılı analiz için geri bağlantı sonuçları üretmek üzere programlanmış bir dizi ücretsiz araç vardır. Ayrıca, birkaç harika özellik içerirler. Bu tür araçlar, rakibin geri bağlantı stratejisini anlamak ve buna göre bir strateji oluşturmak için muazzam fırsatlar yarattı.

Son olarak, Ücretsiz Backlink Araçları, kontrolü ve Analizi hakkında aklınıza takılan herhangi bir sorunuz olursa yorumlar bölümünden bize bildirin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu