Tanıtım Yazısı ve Backlink Hizmetleri

Tanıtım yazısı ve backlink hizmetleri, bir işletme web sitesi için en önemli faktörlerden biridir. Fakat, bu hizmetleri satın almadan önce dikkate almanız gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu içeriğimizde tanıtım yazıları ve backlink hizmetleri hakkında önemli açıklamalar da bulunacağız.

Tanıtım yazısı nedir?

Tanıtım yazısı, bir işletmenin veya bireyin internet ortamında marka bilinirliğini arttırmaya yönelik hazırlanan bir web içeriğidir. Genel olarak, ürün ve hizmet tanıtımı için kullanılmaktadır.

Tanıtım Yazısının Avantajları Nelerdir?

Tanıtım yazısı, işletme sahiplerinin marka bilinirliğini arttırır ve yeni bir hedef müşteri kitlesi oluşturmasına yardımcı olur.

 • İlgili ürün ve hizmet sektöründe markanızın tanınmasına yardımcı olur.
 • Markanızın orijinalliği ve güvenilirliği açısından müşterilerinize güven verir.
 • Ürün ve hizmet satışlarında artış sağlar.
 • Web sitenizin arama sonuçlarında ki konumunu iyileştirir.

Ek olarak, Dijital pazarlama nedir? içeriğimize göz atabilirsiniz.

Tanıtım Yazısının Dezavantajları Nelerdir?

Tanıtım yazısının birçok avantajları olsa da bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

 • Hazırlanan tanıtım yazısının spam olarak birçok web sitesinde paylaşılması (yayınlanması) markanızın güvenirliğini zedeler.
 • İçeriğin güvenilir olmayan alanlarda paylaşılması web sitenizin trafik ve müşteri kaybetmesine neden olur.

Aşağıda, bir hizmet satın almadan nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız. Okumaya devam edin.

Tanıtım Yazısı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bir tanıtım yazısı satın almadan önce ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını sağlayacağınız sitenin değerini ve güvenilirliğini kontrol etmeniz gerekir. Bunun dışında, tanıtımını yapacağınız ürün ve hizmetlerinizin web sitesi ile ne kadar alakalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Örneğin, teknoloji alanında bir ürün satışında bulunduğunuzu varsayalım. Bu, içeriği bir yemek tarifi alanında tanıtmak alakasız olurdu.

Ek olarak, yiyecek ve içecek alanında hazırlanan bir teknoloji aleti için yukarıda vermiş olduğumuz örnek geçerli değildir.

Tanıtım Yazısı İçeriği Nasıl olmalı ?

Yazı içeriğiniz, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını içermelidir. Örneğin, bir tost makinesi sattığınızı varsayalım. Bu içeriği, anahtar kelimeler kullanarak hazırlayalım. Başlık ürün ve marka bilinirliği için çok önemlidir. Örneğin, ”Reklobit Tost Makinelerinin kullanımı ve yenilikçi özellikleri” Burada marka isminiz ile sitenize backlink bağlantısı verilmesi gerekir.

Tanıtım Yazısı İçeriği Nasıl olmalı

Tanıtımın, giriş kısmı tost makisinin özelliklerini ve kullanımını içermelidir. Anahtar kelimeler sitenizde bulunan ürünlerin açıklamaları ile süslenmeli. Örneğin, Reklobit x tost makinesinin en belirgin ve en yenilikçi özelliklerinden biri çıkarılabilir ve yıkanabilir yapışmaz plaka özelliğidir. (Bu tanıtımınızı, bir kullanıcının gözünden sunma biçimidir.)

Ek olarak, tanıtım yazılarınızı mümkün olduğunda birbirinden benzersiz tutmaya çalışın. Aynı içeriğin birçok alanda paylaşılmamasına özen gösterin.

Backlink Hizmeti Nedir?

Backlink hizmet türü iki farklı türe sahiptir.

 1. Tanıtım yazısı içerisinde yer alan sitenin bağlantı linki.
 2. Önceden oluşturulmuş ürün ve hizmetiniz ile alakalı web içeriği.

Tanıtım içerisinde yer alan backlink‘i (bağlantı linki), anahtar kelimeler veya marka adının giden bağlantı yöntemi ile sitenizi işaret etmesidir.

Hali hazırda bulunan web içeriği backlink’i ürün ve hizmetiniz ile alakalı olan metin içerisinde bulunan anahtar kelimeler veya marka hizmeti ile sağlanan giden bağlantıdır.

İlgili Makale: Backlink Nedir?

Backlink’in Avantajları Nelerdir?

Backlink bir sitenin marka bilinirliğini ve trafiğini arttırmaya yönelik yapılan çalışmaların bir bütünüdür. Ve birçok avantaja sahiptir.

 • Daha fazla trafik elde etmenizi sağlar.
 • Web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltir.
 • Yönlendirme ile daha fazla potansiyel müşteri elde edersiniz.

Backlink’in Dezavantajları Nelerdir?

Backlink’in birçok avantajları olsa da bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

 • Satın alınan alakasız backlink paketleri web sitenizin güvenilirliğine zarar verir.
 • Black hat (siyah şapka) seo tekniği olarak bilinen backlink (geri bağlantı) türleri sitenizin konumunu iyileştirmek yerine sitenizin arama motorları tarafından engellenmesine neden olur.

Sonuç

Son olarak, arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti satın almadan önce Tanıtım Yazısı ve Backlink Hizmetlerinin güvenilirliği konusunda kesinlikle bir SEO uzmanına danışınız.

Önerilen Kaynaklar:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu