Metin Yazarlığı nedir?

Metin Yazarlığı, bir işletmenin marka bilinirliğini artırmasına yardımcı olan satış odaklı İçerik makale hazırlama tekniğidir. Özellikle Metin yazarı, kullanıcıyı işletme lehine bir eylemde bulunmaya ikna etmek için kelimelerin gücünden yararlanma konusunda uzmandır.

Metin Yazarlığı Nedir? Temel tanımı

İnsanları işletmeniz ve ürünleri hakkında eğiten, okuyucu odaklı bir kopya oluşturma ve yayınlama sürecidir. En önemlisi hedef kitlenizi harekete geçmeye ikna ediyor ve olumlu bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Ayrıca Metin yazarlığı, yalnızca insanlara tekliflerle istenmeyen mesaj göndermek için oluşturulan pazarlama içerikleri oluşturmaya benzemez. 

Metin yazarlığı çeşitleri

 • Gazete, radyo, televizyon ve dergilerde gördüğünüz çevrimdışı reklamlar.
 • Arama motorlarında, e-postalarda, web sitelerinde ve sosyal medyada görüntülenen çevrimiçi reklamlar.
 • Makaleler, bloglar veya web sitesi içeriği şeklinde okuduğunuz çevrimiçi içerik.
 • Broşürler, el ilanları, haber bültenleri ve PowerPoint sunumları gibi diğer pazarlama materyalleri.

Metin yazarlığı , okuyucuya değerli bir şey vermek ve okuyucunun baskıdan değil, içeriğinizden keyif aldıkları için bir tür harekete geçmesini sağlamakla ilgilidir. 

Genellikle okuyuculara değerli içerik sağlamak için bloglar, makale yazımı ve infografikler gibi organik yöntemlere odaklanır. Giden mesaj reklam yöntemlerinden daha etkilidir ve bir şirketin marka değerini artırarak onlara daha fazla müşteri yaratmayı amaçlar.

Bir örnek yardımıyla metin yazarlığını anlayalım. 

Diyelim ki bir çift kulaklık satın almak istiyorsunuz ve üç marka arasında kafanız karıştı. Her markanın ürün açıklamasını açar ve her birini karşılaştırmaya başlarsınız.

Marka A: “Uygun fiyata en kaliteli kulaklıklar. Hem Android hem de iOS cihazlar için uygundur”.

Marka B: “Maksimum konfor için ultra hafif kulaklıklar. Ayrıca gürültü engelleme özellikleriyle en iyi ses kalitesi. Üç yıl garanti ve ücretsiz gönderim ile güçlü bas odaklı ses. Prime Magazine tarafından üst üste beşinci yıl en iyi kulaklık olarak derecelendirildi. Hem Android hem de iOS’u destekler”.

Marka C: “Müzik dinlemek için ultra modern bir kulaklık seçin. Bu, en iyi ses kalitesini sunduğumuz için satın alabileceğiniz en iyi kulaklıktır. Özellikle kulaklıklarımız size maksimum memnuniyet sağlayacak en iyi malzemeden yapılmıştır ” dedi.

Şimdi, üç markanın her birinin ürün açıklamasını okuduktan sonra, hangi markayı seçme olasılığınız daha yüksek?

Cevabınız B ise yalnız değilsiniz. Ürün içeriği olağanüstü metin yazarlığı becerileriyle desteklendiğinden insanların çoğu B’yi seçecektir. Alıcıya, kulağa satış konuşması gibi gelmeyen bir dilde ürünle ilgili maksimum bilgiyi sağlar.

Her işletmenin başarısı metin yazarlığına bağlıdır.

Başka bir örnek alalım. Bir çocuğun dondurma almak istediğini varsayalım. A Şirketi ve B Şirketi olmak üzere iki farklı şirketle karşılaşıyor.

A Şirketi’nin sloganı şöyleydi : Bay A’nın Dondurması – “Sütten Yapılmış”

B Şirketi’nin sloganı şöyleydi : Bay B’nin Dondurması – “Çocukların Favorisi! Doğal Sütten Yapılmış”

Çocuğun en çok hangi dondurmayı seçeceği konusunda bir tahmininiz var mı? Evet’ haklısınız – B Şirketi. Özellikle Slogan, alıcıyı eğitme ve ürünü satın almaya ikna etme işini yapıyor.

Bir metin yazarı olarak, alıcının zihnine girmeniz gerekir. Reklam, metin yazarlığı olmadan tamamlanmamıştır.

Metin Yazarı Kimdir?

Bir metin yazarı, ürünleri satmak, işletme web sitesine organik trafiği artırmak ve müşterileri şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında eğitmek için ilgi çekici bir Slogan ve içerik oluşturur.

Biliyor musunuz?

John Emory Powers , dünyanın ilk metin yazarıydı . 1837’de Central New York’ta doğdu ve modern yaratıcı reklamcılığın babası olarak kabul ediliyor . 1870 yılında reklamcılık yazmaya başladı.

Bir metin yazarı yalnızca blog ve makaleler yazmakla kalmaz, aynı zamanda ürün açıklamaları, e-posta kopyaları, afiş reklam metni, haber bültenleri ve sosyal medya kampanyaları da yazar. 

Ayrıca bir metin yazarının hayatındaki normal bir gün, konuları çevrimiçi olarak araştırmayı veya bir mesajı belirli bir kitleye en etkili şekilde iletmek için bir fikir bulmak için bir röportaj yapmayı içerir.

Bir metin yazarı, işin lehine çalışmasını sağlamak için içerik yazar veya düzenler. İçerik makalesi resimler ve istatistikler eşlik eder, böylece okuyucular içeriği hızla tarayabilir ve buna göre harekete geçebilir.

Metin Yazarının Sorumlulukları

Bir metin yazarının görevi, çeşitli kaynaklardan bilgi toplamak ve pazarlama mesajını ilgi çekici ve yaratıcı bir şekilde iletebilecek bir metin oluşturmaktır.

Bir metin yazarının sorumlulukları:

 • Müşterilerin İhtiyaçlarını Anlamak: Bir metin yazarının ilk görevi, müşterilerin ürün/içerik tanıtımına ilişkin ihtiyaçlarını anlamaktır. Bu onların buna göre yazmalarını sağlar.
 • Araştırma: Metin yazarları, hakkında yazdıkları içerik konusunu veya ürünü araştırmalıdır. Bu, şirketin çalışanlarıyla görüşmeyi, pazar araştırmasını ve hedef kitlenin kim olduğu hakkında kısa bir fikir edinmeyi içerir.
 • Yazma: Bir metin yazarının birincil işi, satış yapan çekici, dikkat çekici ve ilgi çekici içerik yazmaktır. Başarılı metin yazarlığı, kullanıcıları belirli eylemleri gerçekleştirmeye teşvik eder. Ayrıca metin yazarları makaleler, blog gönderileri, web sayfaları, reklamlar, basın bültenleri ve daha fazlası gibi farklı türlerde İçerik üretebilmelidir.
 • Uyarlama: Kopyanın türüne bağlı olarak, yazı stilini uyarlamanız gerekecek ve bu kopyaları alternatif bakış açılarından yazmalısınız. Örneğin, bir ürünü tanıtmak için bir blog yazısı ve aynı ürünü tanıtmak için bir reklam metni yazıyor olabilirsiniz. Her iki kopyayı da benzer bir tarzda ve bakış açılarında yazamazsınız. 
 • Düzenleme ve Düzeltme: Düzeltme, bir metin yazarının en önemli sorumluluklarından biridir. Kopyayı oluşturmayı tamamladıktan sonra, istemciye göndermeden önce hiçbir hata veya yazım hatası olmadığından emin olmanız gerekir. Ayrıca, müşterinin geri bildirimine göre kopyayı düzenlemeniz de beklenir. 
 • Stratejik Karar Verme: Metin yazarının sorumlulukları içerik yazmakla sınırlı değildir. Birçok şirket, pazarlama stratejileri konusunda onlara yardımcı olmanızı ve başarılı bir reklam kampanyası geliştirmelerine yardımcı olmanızı bekler.
 • Yeni Ürünler İçin Sloganlar Oluşturma: Metin yazarlarının yeni ürünler için yaratıcı sloganlar ve ifadeler bulması gerekir. Ayrıca sloganları ve ifadeleri ve bunların ürün için neden en uygun olduğunu düşündüklerini açıklamaları gerekir.

Yaratıcı Metin Yazarlığı Nedir?

Yaratıcı metin yazarlığı , bir ürün veya hizmetin yaratıcı ve dikkat çekici bir şekilde nasıl satılacağı hakkında kavramsal olarak düşünmeyi içerir. Bununla birlikte, Dijital pazarlamanın önemli bir parçasıdır.

Yaratıcı bir metin yazarı, kampanyanın etkisini hızlandırmaya yardımcı olan ilgi çekici kelimeler sağlar.

Metin Yazarlığı İçin örnek kelimeler

SenYeniYardımKeşfetmekSevimli
GizliÖzgürDeneyimZevk almakince ayarlar
SadeceAnındaÇünküMeydana çıkarmaksüper şarj
GarantiHarikaBugünEnginHer şey dahil
KaydetmekTeklifŞimdibüyülemekSon Dakika
UcuzAcele etmekYakındaEn sonuncuHoş geldin
En düşükKatılmakEsnekBüyüMağaza
İndirimİstekHarikaÇekiciOyna
AlmakÖmürKapaklarMuhteşemKazanç
En iyiBaşlamaHer şeyKanıtlanmışSatış
MükemmelBüyükAcele etmekÖncekiEkstra
acımasızKılavuzArananŞaşırtıcıPara
KârSansasyonelHızlıAnahtarDeğer
Zenginbilgi grafiğibulgularanalizKaydetmek
VideoFotoğrafDurmadanİhtiyaçYapmak
BildiriListeMuhteşemÇeşitBüyü
Büyük ölçüdeHiçGüle güleİlgili olmaken havalı
MüthişHayranlık duymakÇoğuüretkenZengin Özellik
AşkyapmaOyAltındaEn Çok Oy Alan
SevimliHoş geldinParaen havalıKazanç
ince ayarlarMağazaDeğerZengin ÖzellikSatış
süper şarjOynaKaydetmekEn Çok Oy AlanEkstra
Her şey dahilBüyüSon DakikaYapmaken tuhaf

Yaratıcı metin yazarlığı, bilgi almakla ilgili olmaktan çok, bilgiyi ilginç ve ilgi çekici bir şekilde dışarı çıkarmakla ilgilidir.

Aynı zamanda, Yaratıcı metin yazarlığı, bir markayı öne çıkarma ve öne çıkma potansiyeline sahiptir. Ayrıca Yaratıcı metin yazarları daha çok reklam kampanyalarının yatırım getirisini artırmaya odaklansalar da, marka bilinirliğini ve e-posta açılma oranını artırmanıza da yardımcı olabilirler.

Ticari Metin Yazarlığı Nedir?

Sizin ve benim gibi tüketicilere ürün ve hizmet satmaya odaklanan işletmeden tüketiciye metin yazarlığının aksine, ticari metin yazarlığı ürün ve hizmetleri diğer işletmelere satmaya odaklanır

Birçok ticari metin yazarı, belirli bir müşteriyi hedeflemek için kopyayı oluşturur. İş metin yazarları, önceki kopyaları analiz etmekten mevcut müşterileriyle görüşmeye ve web analitiğini analiz etmeye kadar her şeyi yapar. 

İşletmeler nadiren herhangi bir e-posta okuduğundan, dönüşüm şansını artırmak için e-postalarınızı okuduklarından emin olmak için ticari metin yazarlığı kullanmak önemlidir.

Bir Reklamda Metin Yazarlığı Neden Önemlidir? 

Reklamcılık ve metin yazarlığı el ele gider. Televizyonunuzda veya Netflix’te en sevdiğiniz filmleri veya şovları izlerken izlediğiniz reklamların tümü metin yazarlığı ile desteklenmektedir.

Pazarlama mesajı metin yazarlığının özünü oluşturur. Metin tabanlı reklamlar veya görüntülü reklamlar söz konusu olduğunda, metin yazarlığı mesajları kullanıcıları harekete geçmeye ikna eder. 

Bir reklamda metin yazarlığının önemli olmasının nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Metin Yazarlığı, okuyucuların markanız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlar. 
 • Uygun metin yazarlığı hileleri uygulamak, insanların dikkatini çekmeye yardımcı olur.
 • Metnin büyüsü, kullanıcıları markanız lehine harekete geçmeye yönlendirir.
 • Metin Yazarlığı, müşterilerinizin ürünlerinizin veya hizmetlerinizin avantajları hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur.
 • Reklam çabalarınızdan size daha fazla yatırım getirisi sağlar.

Reklam kampanyalarınızın etkinliğini artırmak istiyorsanız, metin yazarlığı şu anda uygulayabileceğiniz en iyi stratejidir. 

Metin Yazarı Olmak İçin Gerekli Beceriler

Metin yazarı olmak için herhangi bir resmi nitelik veya derece gerekmez, bunun yerine sürekli değişen içerik pazarlaması dünyasında hayatta kalmak için mükemmel bir kelime avcısı olmalısınız. 

Kusursuz Yazma Becerileri

Hangi dilde yazıyor olursanız olun, iyi yazmanız gerekir. Kulağa geldiği kadar kolay değil. Özellikle Dilbilgisi, noktalama işaretleri ve yazım konusunda ustalaşmanız gerekir. 

Okuyucuların dikkatini çekme şansını artırmak için hangi kelimeyi nerede kullanacağınızı da bilmeniz gerekir.

Metin yazarlığı alanında ilerlemek için ustalaşmanız gereken ileri düzey beceriler şunları içerir:

 • Okunması kolay içerik oluşturma.
 • Okuyucuya odaklanmak ve yeni başlayanlar için kısa tutmak.
 • Harika geçiş kelimeleri ve cümleleri yazmak.
 • Birlikte doğal olarak akan cümleler kullanın ve bir bölümden diğerine doğrudan atlamayın.
 • Zorlayıcı bir giriş (okuyucuların zihninde merak uyandıran ve onları yazının tamamını okumaya zorlayan) ve sonuç hazırlamak.

Doğal bir yazar olmanıza gerek yok, kendi kendinize pratik yaparak ve/veya kurs alarak yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Dikkat Çekici Başlık Yazma Sanatı

Güçlü dikkat çekici başlıklar hazırlamak, bir metin yazarı olarak sahip olmanız gereken en önemli becerilerden biridir. 

Başlıkları oluştururken arama motorlarından çok kullanıcılara odaklanın ve başlık ve alt başlıklarınızda anahtar kelimeler kullanın.

 • İlgi çekici bir başlık oluşturmak, bir metin yazarının başlıca sorumluluklarından biridir.
 • 10 kişiden 8’i, bir arama sonucunu tıklamaya karar vermeden önce yalnızca başlıkları okuyor.
 • Ayrıca, şirketlerin %70’inden fazlası içerik stratejilerini geliştirmek için içerik metin yazarı işe alıyor.

Dikkat çekici başlıklar yazmanıza yardımcı olabilecek birkaç şey şunlardır:

 • Potansiyel soruları yanıtlamak için başlıklarınızı oluşturun.
 • Makalenizin en önemli noktasını belirleyin ve bunu tek bir cümleyle ifade edin.
 • “Muhteşem” veya “muhteşem” yerine “En iyi” gibi konuşurken yaygın olarak kullanılan sözcükleri kullanın.
 • Mümkün olduğunda sayıları kullanın.

İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, başlık harika değilse, yeterince okuyucu çekemezsiniz. Bu nedenle, başlığın kısa ve ilgi çekici olduğundan emin olun.

Hikaye Anlatıcılığı

Metin yazarlarının birincil amacı satmaktır. Ve hikaye anlatma, satmanın en iyi yoludur çünkü ilgi çekicidirler ve insanlar onları sever. Ayrıca konuyla ilgili ve okuyuculara olumlu sonuçlar veren hikayeler yazın.

İlginç bir hikaye oluşturmak için gerçekleri kullanın ve içine bazı bükülmeler ekleyin. Özellikle harika hikaye anlatımı, gerçek hayattan bir durumu alıp benzersiz bir durumda ifade etmekle ilgilidir.

Geniş Bir Kelime Bilgisi

Geniş bir kelime dağarcığına sahip olmak, aynı yıpranmış favoriler yerine makalenin bağlamına göre farklı kelimeler seçmenize olanak sağlayacaktır. 

Yalnızca içeriğinizi doğaçlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda manşetlerinizi daha iyi hale getirmenize de yardımcı olacaktır.

Ayrıca, karmaşık kelimeleri kendiniz anladığınızda, okuyucularınızın neyi tanımladığınızı anlamalarına yardımcı olacak daha açıklayıcı kelimeler seçebilir ve yazınızı hedef kitlenize göre uyarlayabilirsiniz (yeni başlayanlar için daha basit kelimeler ve uzmanlar için teknik jargon).

Büyük Araştırma Becerileri

Bir metin yazarı olarak, çeşitli endüstriler ve ürünler hakkında yazacaksınız. Hakkında hiçbir şey bilmediğiniz birçok konu olacak. 

Ancak, satan ilgi çekici konular oluşturmak için ne hakkında yazdığınızı anlamanız gerekir.

Bu nedenle konuyu, endüstriyi, hedef kitleyi ve zorlukları araştırmak önemlidir. 

Araştırma yaparken nereye gideceğinizi ve nasıl yapacağınızı hızlı bir şekilde bilmeniz gerekir, böylece sadece konuyu anlamak için saatler harcamazsınız.

Kullanıcı Deneyimi Anlayışı

İyi bir SEO bilgisine sahip olmak zarar vermez, ancak gerekli değildir. Ayrıca bir metin yazarı, kullanıcının ihtiyaçlarına önem verdiğinde, SEO sorunlarının çoğu otomatik olarak çözülür.

Kullanıcıya özel içerik oluşturduğunuzda, kullanıcının blogunuzda geçirdiği süreyi artırarak hemen çıkma oranını düşürürsünüz. Özellikle hedef kitleyi anlamak için araştırma becerilerinizi kullanın ve okuyuculara anlamlı gelen kelimeleri kullanın.

İlgili Makale: SEO Nedir? 

Yeni Başlayanlar Olarak Metin Yazarlığına Başlayın

Metin yazarlığına başlamak göründüğü kadar karmaşık değildir. Unutmayın, başlamak için harika olmanıza gerek yok. 

Deneyimle, herhangi bir kursta öğreneceğinizden daha fazlasını öğreneceksiniz. 

Bu nedenle, bir metin yazarı olmak istiyorsanız, ne kadar iyi olursanız olun yazmaya başlamanız önemlidir. Yeni başlayan biri olarak metin yazarlığına nasıl başlayabileceğinize bir göz atalım.

Metin Yazarlığı ve İçerik Yazma Arasındaki Farkı Anlayın

Metin yazarlığını içerik yazarlığından ayıran bir şey, yazmanın amacıdır. 

İçerik yazarlığı, değerli içerik sunarken okuyuculara bir ürün veya hizmet hakkında bilgi vermekle ilgiliyken, metin yazarlığı tamamen kullanıcının dikkatini çekmek, sorunlu noktalarına değinmek ve çözümü sunmadan önce yavaş yavaş heyecan yaratmakla ilgilidir. 

Metin yazarlığı komik, alaycı ve/veya odaklı olabilir.

Basit bir deyişle, içerik yazarlığı tamamen bir ürünün özelliklerini satmakla ilgiliyken, metin yazarlığı tamamen ürünün faydalarını satmakla ilgilidir.

Başlığa Odaklanın

Bu, metin yazarlığının en zor ve önemli kısmıdır. 

Kısa ama akılda kalıcı bir başlık hazırlamak. Başlık yazarken şunları aklınızda bulundurun:

 • Rakamları hem insanlar hem de arama motoru aşk listeleri olarak kullanın (Örnek – metin yazarlarının daha fazla para kazanmasının 4 yolu)
 • İçeriğinizi merak etmelerini sağlayın (Örnek – İçeriğinizi neden kimse okumuyor?)
 • Şaşırtıcı, Ücretsiz, Garanti, Keşfet vb. gibi tetikleyici sözcükleri kullanarak okuyucunuzun zihninde duygusal bir yanıt oluşturun.  
 • Onların bilme ihtiyaçlarına hitap edin (Örnek – Kendi dijital pazarlama ajansınızı kurmadan önce bilmeniz gereken her şey)

İlgili makale: Dijital pazarlama nedir?

Hedef kitlenizi anladığınızdan ve mücadele ettikleri şeye cevap veren bir başlık oluşturduğunuzdan emin olun.

Belirli Bir Niş Üzerinde Uzmanlaşın

Çeşitli konularda ve endüstrilerde yazmak, metin yazarlığı becerilerinizde ustalaşmanıza yardımcı olur, ancak belirli bir alanda güvenilirlik kazanmanıza yardımcı olmaz.  

Örneğin, yalnızca sağlıkla ilgili konular hakkında yazarsanız, er ya da geç sağlık alanında popülerlik kazanmaya başlayacaksınız. 

Ancak, çeşitli nişler üzerine yazarsanız, bu endüstrilerin herhangi birinde popülerlik kazanma olasılığınız daha düşüktür. 

Ayrıca, sektör hakkında daha iyi bilgi sahibi olacağınız için araştırma yapmak için daha az, benzersiz ve ilgi çekici içerik oluşturmak için daha fazla zaman harcarsınız.

Metin yazarlığının ne olduğunu ve genel yazıdan nasıl farklı olduğunu öğrendikten sonra, akılda kalıcı manşetlerin nasıl oluşturulacağını öğrenmenin zamanı geldi. 

Sonunda, belirli bir alana odaklanın ve büyük şirketlerle çalışmak için bu alanda güvenilirlik oluşturmaya çalışın.

Nasıl İyi Bir Metin Yazarı Olunur?

Çevrimdışı reklamlar (gazeteler, TV reklamları ve dergiler), çevrimiçi reklamlar, web içeriği ve diğer pazarlama materyalleri (broşürler, haber bültenleri ve el ilanları) dahil olmak üzere çeşitli metin yazarlığı türleri vardır. Ne tür bir metin yazarı olmak istediğinizi belirleyin. 

İyi bir metin yazarı olmak için bazı ipuçları:

 1. Müşterinizi dinleyin. Birincil işinin ne olduğunu ve kopyaya hangi mesajı yansıtmanızı istediklerini anlamaya çalışın.
 2. Kimin için yazdığınızı bilin ve onların tercih ettiği dili kullanın.
 3. Kitlenizi ve acı noktalarını anlayın. Sektörünüzdeki en ilgi çekici içeriği sosyal medyada izlemek için içerik araştırma gibi araçları kullanın. Bu gönderiler, hedef kitlenizin ne aradığını gösterir ve size bunu onlara sunma şansı verir.
 4. Taslağı yazmadan önce yoğun bir araştırma yapın.
 5. Dikkat çekici başlıklar oluşturun. 
 6. Kısa paragraflar yazın ve aralarında bol bol mola verin. 
 7. Uygun başlıklar ve alt başlıklar kullanarak içeriği taranabilir hale getirin. 
 8. argon kullanmaktan kaçının. Okuyucularınızın mesajınızı tüketmesini kolaylaştıracaktır.
 9. Özellikleri değil, faydaları satın. 
 10. Mümkün olduğunda haber hırsızlığından yararlanın. Bu da kullanıcıların dikkatini hemen çekiyor. 
 11. Mümkün olduğunda bir hikaye anlatın. Bu, okuyucuyu sonuna kadar içeriğinize bağlı tutacaktır. 
 12. “ biz ” veya “ ben ” yerine “ siz ” kelimesini kullanın . Her şey müşteriyle ilgili.  
 13. Okuyucularınızın bir sorunları olduğunu belirlemelerine yardımcı olun ve sonra çözmek için yardım edin. 
 14. Konuşma dilini kullanın. Bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi yazın. 
 15. Okuyucunun amacınızı daha iyi ilişkilendirmesini ve anlamasını sağlamak için örnekler kullanın. 
 16. Problemi çözebileceğinize dair kanıt sağlayın. 
 17. Gerçek bir değer sağlamayan gevşek ve güçsüz kelimeleri ortadan kaldırın. Örneğin, “ alternatif seçim” de “ seçim” gereksizdir.
 18. Sevdiğiniz veya iyi performans gösterdiğiniz reklam kopyaları, e-postalar veya diğer içeriklerin bir koleksiyonunu saklayın
 19. Okuyucularınızın “ evet” diyebileceği sorular sorun . Bu onları içeriğinize bağlı tutacaktır.
 20. Mümkün olduğunca aktif ses kullanın. Pasif ses sizi zayıf gösterir.  
 21. Okuyucular için içinde ne olduğunu vurgulayın. 
 22. Oluştur, planla, öğren, tanımla, yap vb. güçlü sözcükleri (fiiller) kullanın. 
 23. Müşterilerinizin olası itirazlarını önceden yanıtlayın. 
 24. İçeriğinizi ilgi çekici hale getirmek için resimler ekleyin. 
 25. Web içeriği yazarken ilgi çekici bir giriş yapın. Bu, okuyucuları yazının son kelimesine kadar bağlayacaktır. 

Son olarak, her zaman daha iyi bir yazar olmak için çaba gösterin. Yazma alanında her zaman öğrenecek bir şeyler vardır. 

İlgili makale: İçerik Yazarları İçin En İyi İçerik Yazma Araçları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu