Bitminer-tec.Work adlı siteden Gelen mesajlara Dikkat!

Son günlerde bir çok kişinin aldığı Bitminer-tec.work adlı siteden gelen spam mesajlar hakkında bilmeniz gerekenleri açıklıyorum.

Mesaj İçeriği

Kimliği belirsiz kişiler tarafından gönderilen mesajların içeriği aşağıdaki gibidir.

 • V.IP kullanıcısı, şifrenizi başarıyla değiştirdiniz.
 • Hesap: 00000
 • Şifre: A0000
 • Bakiye: 10000 U.SDT
 • Link: Site bağlantısı ‘Tıklamayınız’

Bu belirtilen mesajın altında bulunan link bağlantısı dolandırıcılar tarafından gerçekliği olmayan bir internet sitenisine yönlendirme yapmaktadır.

Bu mesajlar dolandırıcılar tarafından bir çok kişiye gönderilmektedir.

Bitminer-tec work açılan hesaplar sizin mi?

Bu tarz dolandırıcılar vermiş oldukları bilgiler ile sizi kendi sitelerinde bir üyeliğiniz olduğunu veya adınıza açılmış bir hesabınızın olduğunu ve içerisinde yüklü miktarda sanal para bulunduğunu belirtirler.

 • Bu mesajlar kimlik avı ve sizi dolandırmaya yönelik atılan bir spam mesajıdır.
 • Örneğin; Kripto para kazandınız, bedava coin veya USDT gibi mesajlar ile tuzağa düşürürler.
 • Gelen aramalara, Mesajlara ve bağlantılara Geri dönüş yapmayınız!

Şimdi dolandırıcıların kullandığı yöntemi anlatalım:

Size gönderilen mesajda bulunan site adresinizi ziyaret ettiğinizi varsayalım.

 • Gönderilen hesap bilgileri ile girişinizi sağladınız ve içerisinde yüklü miktarda kripto para (coin) olduğunuzu gördünüz.
 • Öncelikle bu parayı çekme girişiminde bulunmanızı istediklerinin farkında olun.
 • Bir takım güvenlik ilkelerini doğrulamanız gerektiğini veya direk çekme işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir sistem altyapısı oluştururlar.
 • Bu parayı çekmek için sizden bir miktar 100 veya 200 dolar gibi bir komisyon yatırmanız gerektiğini söylerler.
 • 10.000 veya 20.000 gibi gerçekliği bulunmayan parayı çekmek için bazı kullanıcılar bu parayı yatırıp bir hevesle içeride bulunan miktarı çekebileceklerini düşünürler.
 • Bu tuzak ile hem kişisel bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve paranızı dolandırıcılara kaptırmış olursunuz.

Bitminer-tec.Work SMS mesajlarına dikkat!

Bitminer-tec.Work, tarafından gönderilen mesajların nasıl attıldığına dair bir açıklama.

Numaraları pazarlıyorlar

Dolandırıcılar hackler tarafından ele geçirilen numaraları satın alıp sizlere mesaj atıyorlar. Özellikle insanları kandırmaya yönelik gerçeklik payı bulunmayan bir fırsat yakaladığınızı düşünmenizi sağlıyorlar.

Kimlik avı tuzağı

Kimlik avı tuzağı ile birçok kişinin bilgilerini ele geçirip farklı alanlarda kullanıyorlar bunlar başınızı çok büyük bir derde sokabilir.

Son olarak, Bu tür mesajları hiç bir zaman cevaplamayın gelen link bağlantılarına tıklamayın!

E-dolandırıcılık

Kimlik avı dolandırıcılıkları, dolandırıcıların banka hesap numaralarınız, şifreleriniz ve kredi kartı numaralarınız gibi kişisel bilgilerinizi vermeniz için sizi kandırma girişimleridir.

Bu dolandırıcılık nasıl çalışır?

Bir dolandırıcı, banka, telefon veya internet servis sağlayıcısı gibi meşru bir işletmedenmiş gibi davranarak sizinle iletişim kurar. E-posta, sosyal medya, telefon görüşmesi veya kısa mesaj yoluyla sizinle iletişime geçilebilir.,

Dolandırıcı, kişisel bilgilerinizi vermenizi veya onaylamanızı ister. Örneğin dolandırıcı, müşteri verilerini silen teknik bir hata nedeniyle bankanın veya kuruluşun müşteri kayıtlarını doğruladığını söyleyebilir.

Bazı durumlarda, dolandırıcı zaten kredi kartı numaranıza sahip olabilir ve kartın üzerinde yazılı olan 3 veya 4 haneli güvenlik kodunu belirterek kimliğinizi doğrulamanızı isteyebilir.

Dolandırıldınız mı?

Hesap bilgilerinizi bir dolandırıcıya verdiğinizi düşünüyorsanız, hemen bankanızla veya finans kurumunuzla iletişime geçin.

2 Yorum

 1. Bana da bu mesaj atıldı. Ben linke tıkladım ve internet sitesinin açılmadığı söylendi. Bir şey olur mu?

  1. Kişisel bilgilerinizi vermediğiniz sürece bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bu tarz dolandırıcılar vermiş oldukları bilgiler ile sizi kendi sitelerinde bir üye pozisyonunda bulunmanızı sağlarlar. Hesabınızda bulunan coinleri yani sanal paraları çekmeniz için kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi isterler daha sonra hesabınızda bulunan parayı çekmek için sizden komisyon ücreti yatırmanızı yatırmadığınız taktirde bu parayı çekemeyeceğinizi beyan ederek sizi dolandırma girişiminde bulunurlar. Son olarak bu tarz Kötü amaçlı yazılım içeren siteler bilgilerinizi kaydettiği için kişisel bilgilerinizi kesinlikle girmeminizi üstüne basarak tekrar uyarıda bulunmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu