Facebook’ta biri nasıl şikayet edilir?

Facebook’ta biri nasıl şikayet edilir? Facebook’ta birini şikayet etmek için profil sayfasına gidin ve üstteki üç yatay nokta düğmesine dokunun. Ardından Destek veya rapor bul seçeneğini seçin. Ardından sorununuzu seçin ve raporunuzu onaylayın.

Facebook’ta birini şikayet etmek mi istiyorsunuz? Facebook, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmanın, yerel topluluklarla bağlantı kurmanın ve fotoğraflarınızı ve videolarınızı paylaşmanın harika bir yoludur.

Tersine, Facebook akışınızda (Facebook Zaman Tüneli) çok sayıda nefret dolu ve sakıncalı gönderi görürseniz, gönderileri yayınlayan Facebook hesabını şikayet edebilirsiniz.

Bunun dışında bir Facebook hesabının sahte olduğunu düşünüyorsanız o sahte Facebook hesabını da şikayet edebilirsiniz.

Facebook’ta kimleri şikayet edebilirsiniz?

Facebook’taki profiline veya sayfasına giderek herkesi şikayet edebilirsiniz. Bu kişinin arkadaş listenizde olması gerekli değildir. Tek tek gönderileri, fotoğrafları, videoları, mesajları, sayfaları, grupları, etkinlikleri, yorumları ve Facebook reklamlarını da şikayet edebilirsiniz. Bir gönderi Facebook Yönergelerine aykırıysa, şikayet edilen gönderi veya Facebook hesabı silinecektir.

Facebook’ta bilgisayardan biri nasıl şikayet edilir

Bir bilgisayardan bir Facebook hesabını şikayet etmek için profil sayfasına gidin. Ardından üç yatay nokta simgesine tıklayın ve ardından Destek veya rapor bul’a tıklayın.

Artık bu Facebook hesabını şikayet etmek için bir neden seçebilirsiniz: Biri gibi davranmak, Sahte hesap, Sahte ad, Uygunsuz şeyler yayınlamak ve Taciz veya zorbalık vb. Sebebiniz listede yoksa başka bir şey de seçebilirsiniz.

Facebook uygulamasında biri nasıl şikayet edilir

Mobil uygulamayı kullanarak bir hesabı şikayet etmek için profiline gidin, mesaj düğmesinin yanındaki üç yatay nokta simgesini ve ardından Destek veya şikayet bul’a tıklayın. Şimdi listeden Facebook hesabını bildirme nedeninizi seçin.

Facebook ile ilgili sorular

Ben gibi davranan birini (veya tanıdığım birini) nasıl şikayet ederim?

Bu Facebook hesabının profil sayfasına gidin ve üç yatay nokta simgesine tıklayın. Ardından Destek veya rapor bul’a tıklayın ve Biri gibi davranma seçeneğini seçin.

Birini tacizden nasıl şikayet edebilirim?

Bu Facebook hesabının profil sayfasına gidin ve üç yatay nokta simgesine tıklayın. Ardından Destek veya şikayet bul’a tıklayın ve Taciz veya zorbalık seçeneğini belirleyin.

Facebook, onları kimin şikayet ettiğini bildiriyor mu?

Hayır, diğer kişi, telif hakkı ihlaliyle ilgili olmadığı sürece, onları şikayet ettiğinizi bilmeyecek.

Facebook şikayet ettiğim kişiyi/gönderiyi neden kaldırmadı?

Facebook, bir kişiyi şikayet ettikten sonra bir kişinin profilini veya gönderilerini silmez ve o kişinin profilini görmeye devam ederseniz, onları engelleyebilir veya arkadaşlıktan kaldırabilirsiniz. Bununla onların gönderilerini görmeyeceksiniz.

Yaptığım bir Facebook şikayetini iptal edebilir miyim?

Evet, yanlışlıkla bir Facebook hesabını şikayet ettiyseniz, iptal edebilirsiniz. Profil simgenize tıklayın ve Yardım ve destek> Destek Gelen Kutusuna gidin. Burada raporlarınızın bir listesini göreceksiniz. İptal etmek istediğiniz rapor için Raporu iptal Et’e tıklayın.

Bugün bu yazımda size Facebook’ta birini nasıl şikayet edeceğinizi anlattım. Umarım bu gönderiyi okuduktan sonra, sahte bir Facebook hesabını nasıl şikayet edeceğinizi veya birinin sizi taciz ettiği bir Facebook hesabını nasıl şikayet edeceğinizi öğrenmişsinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu