En iyi wordpress önbellek eklentileri

En iyi wordpress önbellek eklentileri web sitenizin yükleme hızını artırmak için kullanılan popüler cache eklentilerini sizler için derledim.

Yükleme hızı, herhangi bir web sitesi ve blog için çok önemlidir. Web sitenizin ve blogunuzun yüklenme hızı iyi değilse, ziyaretçiler sitenizi ziyaret etmekten hoşlanmayacak ve sitenizden hemen çıkacaklardır, bu da sitenizin hemen çıkma oranını artıracaktır.

Burada, sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacak en iyi WordPress Önbellek Eklentilerinin bir listesini derledim.

En İyi WordPress Önbellek Eklentileri

WordPress sitenize önbellek eklentisi yüklediğinizde, bu eklenti WordPress blogunuzdan statik HTML dosyaları oluşturur ve bir ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde, daha ağır WordPress PHP betikleri yerine ziyaretçiye statik HTML dosyaları sunar. Sitenizin hızlı yüklenmesi nedeniyle.

Bu WP önbellek eklentileri, yavaş yükleme sürelerinden kurtulmanıza ve blogunuzdaki ziyaretçileri ve Google sıralamasını kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olur.

Öyleyse, En İyi WordPress Önbellek Eklentilerinin listesini görelim.

1. W3 Total Cache

W3 Total Cache, yalnızca web sitenizin yükleme hızını artırarak kullanıcı deneyimini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda SEO’yu da geliştirir.

Ayrıca indirme sürelerini azaltan içerik dağıtım ağı (CDN) entegrasyonuna sahiptir. Bunun dışında yükleme süresini azaltmak için dosya küçültme ve GZIP sıkıştırması sunar.

W3 Total Cache, tonlarca özelleştirme seçeneğine sahiptir. ÜCRETSİZ + PREMIUM sürümünde mevcuttur. Ayrıca ücretsiz sürümünü kullanarak sitenizin yükleme hızını süper hızlandırabilirsiniz.

2. WP Super Cache

Bu, paylaşılan barındırma için mükemmel bir seçim olan ikinci en iyi WordPress önbellek eklentisidir. Bu eklenti, WordPress blogunuzdan statik HTML dosyaları oluşturur ve bir ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde, daha ağır WordPress PHP komut dosyaları yerine oluşturulan statik HTML dosyalarını ziyaretçilere sunar.

Ayrıca okuyun: WP Super Cache Eklenti Ayarları

3. WP Fastest Cache

WP Fastest Cache ayrıca çok iyi bir WordPress önbellek eklentisidir. Ayarı çok kolay ve hızlıdır. Sitenizi süper hızlı hale getirmeye yardımcı olan birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir.

ÜCRETSİZ + PREMIUM sürümünde mevcuttur. Ayrıca ücretsiz sürümünü kullanarak sitenizin yükleme hızını iyi bir şekilde optimize edebilirsiniz.

Ayrıca okuyun: WP Fastest Cache Ayarları

4. WP Rocket

WP Rocket aynı zamanda en iyi WordPress önbellek eklentilerinden biridir. Sitenizin yüklenme hızını iyi bir şekilde optimize edebilmeniz ve kullanıcı deneyimini iyileştirebilmeniz için birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir. Bunun dışında tembel yükleme özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

Bu, sitenize minimum yapılandırma ile entegre olan birinci sınıf bir önbellek eklentisidir.

5. Cache Enabler

Önbellek Etkinleştirici, KeyCDN tarafından geliştirilen hafif bir önbellek eklentisidir. Sitenizden oluşturulan ve ziyaretçilere sunulan statik bir HTML dosyasıdır. Ayrıca, çok az yapılandırma ve önemli özelliklerle birlikte gelir.

Ana Özellikleri

  • Önbellek manuel veya otomatik olarak temizlenebilir.
  • Önbellek boyutunu kontrol panelinden görebilirsiniz.
  • HTML ve satır içi JavaScript’in küçültülmesi.
  • Çoklu site de destekler.
  • Autoptimize ile mükemmel çalışır.

Bunlar, web sitenizin hızını artırarak kullanıcı deneyimini ve Google arama sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olabilecek en iyi WordPress Önbellek Eklentilerinden bazılarıydı.

Not: Sitenizde yalnızca bir Önbellek Eklentisi kullanın. Birden fazla önbellek eklentisi sitenizde hatalar oluşturabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu