En İyi WordPress Captcha Eklentileri

En İyi WordPress Captcha Eklentileri mi arıyorsunuz? Captcha Eklentileri, kötü botları veya kötü niyetli istekleri web sitenize girmekten uzak tutmak için gereken herhangi bir web sitesinin önemli bir parçasıdır. 

Kullanabileceğiniz WordPress için en iyi CAPTCHA eklentilerinden bazılarını listeledim.

reCAPTCHA nedir?

reCAPTCHA, web sitenizi kötüye kullanım ve spam’dan korumak için Google tarafından başlatılır. Bu teknoloji, insan ve bot arasındaki farkı test eder. Bu bir bot ise, girmelerine izin verilmeyecektir. Bu bir insansa ve Google reCAPTCHA testini geçerse girmesine izin verilir.

Çoğunlukla üç tür Google reCAPTCHA vardır.

  • reCAPTCHA v2
  • reCAPTCHA v3
  • Görünmez reCAPTCHA

En İyi 4 WordPress Captcha Eklentileri

WordPress Captcha Eklentileri, botlar veya robotlar CAPTCHA’yı çözemediği için sitenizdeki otomatik bot/robot kayıtlarını ve yorumlarını engeller. Bu nedenle, İnsan ve Bot arasında ayrım yapmak için kullanılır.

Basitçe söylemek gerekirse, sitenizi kötüye kullanmak isteyen spam göndericilerden korur.

1. Really Simple CAPTCHA

Really Simple CAPTCHA, WordPress deposundaki çok popüler ve en iyi WordPress CAPTCHA eklentisidir. İletişim Formu 7 için özel olarak hazırlanmıştır. Kullanımı kolaydır. WordPress sitenize kolayca yerleştirebilirsiniz.

2. reCaptcha by BestWebSoft

BestWebSoft’un Google Captcha’sı (reCAPTCHA), ikinci en popüler ve en iyi WordPress CAPTCHA eklentisidir. Sitenizi botların veya robotların çözemeyeceği spam göndericilerden korumak için oturum açma, kayıt, şifre kurtarma, yorumlar, popüler iletişim formlarına bir captcha ekler.

Bir kullanıcı bir form gönderirse, robot olmadığını onaylamalıdır. İnsanlar için kolay ama botlar için zordur.

3. CAPTCHA 4WP

Gelişmiş noCaptcha ve görünmez Captcha, Yorum Formu, WooCommerce, Giriş, Kayıt, Çoklu Site Kullanıcı Kaydı, Kayıp Parola, Parolayı Sıfırla, İletişim Formu 7, FEP İletişim Formu, bbPress Yeni konu, bbPress konuya yanıt için captcha eklemenizi sağlar. Bunun yardımıyla tek bir sayfada birden fazla CAPTCHA ekleyebilirsiniz.

4. WordPress Captcha Plugin by Captcha Bank

Captcha Bank, sitenizdeki spam’leri engelleyen güçlü bir WordPress Captcha Eklentisidir. Spam gönderenleri ve botları sitenizden uzak tutan ekstra bir güvenlik katmanı ekler.

5. Uber reCaptcha

Bu eklenti, WordPress giriş formunuza, kayıt formunuza ve yorum formunuza reCaptcha ekler. Blogunuzun veya web sitenizin spam yorumlarından veya kaba kuvvet saldırılarından kurtulmasına yardımcı olur. Ses veya görüntü captcha türlerini destekler.

En İyi WordPress Captcha Eklentileri hakkında bilgilendirme

Yukarıda vermiş olduğumuz eklentiler wordpress kullanıcıları tarafından en çok değer ve talep gören eklentilerinden bazılarını içermektedir.

Özellikle Google reCAPTCHA eklentisini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Son düşüncüler

Son olarak, En İyi WordPress Captcha Eklentileri, Sitenizi spam’dan arındırmanıza yardımcı olacak Captcha Eklentilerinden bazılarıdır. WordPress web sitenizde hangi Captcha WordPress eklentisini kullanacağınızı kesinlikle yorum kutusunda belirtin.

En İyi WordPress Captcha Eklentileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu