Nasıl Yapılır?

Emoji nedir? Nasıl yapılır? Tanımı Ve Anlamları

Emoji nedir? kısa tanım, Emoji, Sosyal medya veya iletişim ağlarında kullanılan elektronik resimlerlerdir. Özellikle duyguların ve düşüncelerin ifade edilmesi için kullanılır.

Bu yazımda Emojinin ne olduğunu ifadelerinin ne anlama geldiğini ve kullanımı hakkında bilgiler paylaşacağım.

Emoji nedir?

Emojiler, insan duygularını, canlıları, meyveleri, nesneleri ve belirli sembollerin elektronik ortamda üretilmiş görüntüsüdür. Bu ifadeler yazılı mesajlaşma, sosyal medya, internet platformları ve hemen hemen her türlü iletişim platformlarında kullanılan elektronik resimlerdir.

Emoji’nin Tarihi

İsimEmoji
Ne zaman keşfedildi2011
Nerede Japonya ‘da
Dünya Emoji günü ne zaman17 Temmuz
Ne zaman başladı2014’ten beri

Özellikle Yukarıda da bahsedildiği gibi bireylerin bu elektronik iletişimi kullanarak duygularını ifade ettikleri bir grup elektronik resimdir. Bir emoji, bir duygunun, nesnenin veya sembolün bir sahnesinin temsilidir. 

Farklı telefonlarda veya sosyal ağ sitelerinde farklı şekillerde olur. Bazı ifadeler emoji olarak da kullanılır. İfade, duygularını ifade etmek için duygunun tipografik gösterimini ifade ederken, emoji duyguları gerçek bir resimden iletir.

Bazen sosyal medyada sohbet ederken ya da yorum yaparken ruh halimizi ifade edecek söz bulamıyoruz. Böyle bir durumda jestlerimizi ifade etmek için emoji resimleri kullanırız.

😄😃😀😊😉😍😘😚😗😙😜😝😛😳😁😔😌😒😞😣😢😂😭😪😥😰😅😓😩😫😨😱😠😡😤😖😆😋😷😎😴😵😲😟😦😧😮😬😐😕😯😶😇😏😑 😍😘😎😇📞🎹🎤🐒🦈🌻🍉🍇🎂🍼🍭🍬🍻☕🎲🏅🏆🏏🏐❤💖💔💙💜💛❤️ 🧡 💚 💙 💜 🤎 🖤 🤍 💔 ❣️ 💕 💞 💓 💗 💖 💘 💝 💟 💌🍇🍈🍉🍊🍋🍌🍍🍎🍏🍐🍑🍒🍓🍅🍆🌽🍄🌰🍞🍖🍗🍔🍟🍕✅ ✔💯

Emojinin Anlamı

Emojinin anlamı: Emoji, E + Moji kelimelerinin birleşimidir. Japonca’da E, “Resim” ve Moji, “Karakter” anlamına gelir. Bu yüzden resimli mesaj olarak da adlandırılır.

Emoji nasıl kullanılır?

Emoji ifadesi kullanmak için klavye kısa yollarını kullanabilirsiniz, bunun dışında kütüphaneye giderek kullanabilirsiniz. Ayrıca klavye Kısa yollarına ne yazarsanız yazın, uygulamanız onu emojilere dönüştürür.

Emoji Kullanımları

Emoji kullanımı en iyi şekilde resmi olmayan konuşmalarla sınırlıdır, iş konuşmalarında daha az kullanılmalıdır. Ayrıca farklı anlamlar için farklı emojiler kullanılmaktadır, bunlardan bazıları aşağıdaki resimle birlikte gösterilmiştir

Dünya Emoji Günü nedir?

Emojipedia , emoji sembollerini, tasarımlarını yazılımda Unicode standardı olarak kaydeden popüler bir çevrimiçi web sitesidir. Emojipedia’nın kurucusu Jeremy Burge, 2014 yılında Dünya Emoji Günü’nü kutlamaya karar vermiş ve ardından 17 Temmuz Dünya Emoji Günü küresel bir kutlama olarak kutlanmıştır.      

Emoji Nasıl Yapılır?

Emoji nasıl yapılır? Elektronik resimler günümüzde dijital ortamlarda bir araç veya program yardımıyla üretilir.

Özellikle bu işlerle ilgilenen grafik tasarımcılar bir kağıt üzerinde taslak bir çizim oluşturur ve daha sonra bunları dijital elektronik ortamlara uyarlar.

Emoji nasıl yapılır? Adım adım anlatım

İster bir fotoğraf olsun ister bir taslak çizim bunları elektronik ortamlarda emoji halinde dönüştürmek veya oluşturmak için yardımına ihtiyacınız olacak bir kaç program ve uygulama kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda emoji oluşturmak için android cihazlarda bulunan Play Store uygulamasını kullanarak yardımcı bir program araştırmasında bulunabilirsiniz. Bu uygulama ve programlar emoji yapmanızı ve oluşturmanızı sağlayacaktır.

Bilgisayar yardımı ile bir emoji oluşturmayı düşünüyorsanız grafik tasarımcıların kullandığı ücretli ve ücretsiz programları kullabilirsiniz. Bu program ve araçlar fotoğrafları ve çizimleri elektronik resimlere dönüştürmenizi sağlayacaktır.

Emoji hakkında sıkca sorulan sorular

S: Emoji ne anlama geliyor?

Cevap: Resimler aracılığıyla yüz ifadelerini gösteren bir grup elektronik görüntü.

S: Dünya Emoji Günü ne zaman?

Cevap: 17 Temmuz’da

S: Dünya Emoji Günü ne zaman başladı?

Cevap: 2014 yılında

S: Emoji ne zaman icat edildi?

Cevap: 2011 yılında

Emoji nedir? Hakkında son düşünceler

Son olarak, emoji hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri gerekli düzeyde anlattık. Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir soruda yorum yaparak bizi bilgilendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu