Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

E-Ticaret Pazarlama Otomasyonu Araçları

E-Ticaret Pazarlama Otomasyonu Araçları Günümüzde pazarlamacılar, on, hatta beş yıl öncesine göre çok farklı bir kariyere sahipler. Böylelikle, diğer birçok alan gibi pazarlama da sürekli gelişiyor ve büyüyor ve pazarlamacıların görevleri yeni teknolojiler sayesinde nihayet daha yönetilebilir hale geliyor. 

Bu yazıda en yararlı e-ticaret pazarlama araçlarından birkaçını inceleyeceğiz.

E-Ticaret Pazarlaması Nedir?

E-ticaret pazarlaması, mallarını veya hizmetlerini çevrimiçi olarak satan bir şirketin reklamını yapmak için bir stratejidir. Bir internet mağazasına trafik çekmek, ziyaretçileri ödeme yapan müşterilere dönüştürmek ve satın aldıktan sonra onları elde tutmak e-ticaret pazarlamasının amaçlarıdır.

E-Ticaret Pazarlama Otomasyonu Neden Önemlidir?

Reklam ve satış arasındaki çeşitli süreçleri otomatikleştirerek, ekibinizin genel stratejiye odaklanmak ve en fazla potansiyele sahip potansiyel müşterileri beslemek için daha fazla zamanı olacaktır. Bu, daha fazla potansiyel müşteri ve müşteri anlamına gelir. E-ticaret pazarlama otomasyon yazılımı, potansiyel müşterilerinizin ne düşündüğünü tam olarak görmenize de yardımcı olabilir.

E-Ticaret İçin Pazarlama Otomasyonunun Önemi Nedir?

Pazarlamacılar, müşterilerinin zihninde bir marka adı ve farklı bir kültür için yarışıyor. Pazarlama otomasyonu bu senaryoda mantıklı duruyor. Aşağıdaki alanlarda size yardımcı olur: 

 • Otomasyon araçlarının sizin adınıza çalışmasını sağlayarak satışları artırın. 
 • Zamandan tasarruf: Farklı müşteri gruplarına bireysel olarak bilgi gönderme ihtiyacını ortadan kaldırır. 
 • Doğru e-ticaret pazarlama araçları işi halleder. Ödeme alternatifleri oluşturmak, müşterilerle konuşmak ve personelinizle iletişim halinde olmak bu görevlerden bazılarıdır. 
 • Tutarlı

İlgili makale: Bir Sonraki Ürün Özelliğinize Öncelik Verirken Sorulması Gereken Temel Sorular

Güçlü E-Ticaret Pazarlama Otomasyon Araçları

HubSpot

HubSpot, SaaS endüstrisinde canlı sohbet, pazarlama, hizmetler ve satış Merkezleri dahil olmak üzere kapsamlı araçlarıyla tanınmaktadır. En zorlayıcı unsurlarından biri otomasyon yazılımıdır.

Aşağıdakiler HubSpot’un temel özelliklerinden bazılarıdır:

 • Kodlama gerekmez.
 • E-posta mesajlarınızı özelleştirmek için HubSpot’un CRM Görsel düzenleyicisi ile kolayca etkileşime girer.
 • E-postalar, mesajlar, müşteri adayları, web kancaları ve diğer görevlerin tümü otomatikleştirilebilir.

fiyatlandırma 

Yüksek nitelikli ve ticari pazarlama otomasyon paketleri için 3000 ila 6000 ABD Doları arasında bir katılım ücreti ödemeniz gerekir. Bunun yanı sıra, fiyatlar genellikle 800 ila 2500 $ arasında değişmektedir. 30 günlük ücretsiz deneme de dahildir.

Marketo

Marketo, işletmelerin verimliliği artırırken pazarlama görevlerini basitleştirmesine ve basitleştirmesine yardımcı olan iyi bilinen bir pazarlama otomasyon sistemidir. Platform, B2B ve B2C pazarlama şirketlerinin nitelikli potansiyel müşterileri ve çok daha fazlasını hedeflemesini sağlar.

Özellikler 

 • Güçlü bir enstrüman seti 
 • Hedef gibi başka Adobe araçları da yüklüyse en iyi sonucu verir. 
 • İşletmeler arası pazarlamada müşteri adayı yaratma ve yönetimi.

Prospect.io

Prospect.io, işletmelerin çoğunlukla satış ve olası satış yaratma için kullandığı harika bir otomatik pazarlama çözümüdür. Potansiyel müşteri yaratma veya başka bir tür pazarlama erişimi üzerinde çalışıyor olmanız önemlidir.

Prospect.io’nun dikkate değer özellikleri şunları içerir:

 • Otomatik e-postalar ve e-posta kampanyaları yapın.
 • E-posta adreslerini bulun ve onaylayın.
 • Slack, Zapier ve diğer CRM’lerin tümü entegre edilmiştir.

Deskera

Deskera, e-ticaret işinizi yürütmek için hepsi bir arada bir platformdur. Yazılım, çevrimiçi faturalandırmadan CRM’ye kadar, çevrimiçi işinizi büyütmek için farklı ürünler sunar.

Deskera’nın güçlü özellikleri şunları içerir:

 • Manuel işlemler için yerleşik otomasyon görevleriyle tüm muhasebe görevlerinizi otomatikleştirin.
 • Kullanımı kolay CRM ile daha fazla potansiyel müşteri oluşturun.
 • Bordroyu daha hızlı işleyin ve bir işe alım iş akışı tasarlayın.
 • Sıfır kodlama bilgisi ile güzel web siteleri oluşturun.

E-Ticaret Pazarlama Otomasyon araçları hakkında

Özellikle Pazarlama otomasyon yazılımı ve veri tabanı pazarlaması, pazarlamanızı özelleştirmenize ve daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olabilir. Ancak, değişen pazarlama trendlerine ayak uydurmak ve tüm sorumluluğu kendi başınıza omuzlamak zordur. Sonuç olarak, pazarlama otomasyon teknolojileri pazarlamacılar arasında giderek daha popüler hale geliyor. 

İlgili makale: E-Ticaret Pazarlama Stratejisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu