Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Common Files Dosyası Nedir?

Common files dosyası, Windows işletim sisteminde bulunan uygulamaların paylaşılabilir bileşenlerini depolayan “Ortak Dosyalar” adı verilen bir Klasördür. Genellikle, Yerel disk C:\Program Files\Common Files konumunda bulunur.

Genel olarak, bu dosyalar birlikte çalışan aynı uygulama özelliklerine sahip bileşenlerin tek bir dosya içerisinden çalışmasını sağlar. Bu işlem, sistem yükünün en aza indirilmesi için tasarlanmış paylaşımlı çalıştırma özelliğini içerir.

Common files nedir?

Common files (Ortak dosyalar), İşletim sisteminizde bulunan uygulamaların veya programların ortak kullanımda bulunduğu bir klasördür. Ortak dosyalar, aynı işleve sahip uygulamaların bileşenlerini tek bir klasör yardımı ile çalıştırmayı amaçlar. Böylelikle yer tasarrufu sağlanır.

  • Kısaca özetlemek gerekirse, aynı dosyaların farklı alt klasörlerde tekrar tekrar kullanılmamasını sağlar.

Common Files Dosyası nasıl çalışır?

Aynı işleve sahip bileşenlerin veya klasörlerin tekrar tekrar alt dosyalarda depolanmamasını sağlar. Bununla birlikte, Common files dosyası birçok farklı uygulamanın dosyalarını aynı bileşen üzerinden çalıştırmasına yardımcı olur.

  • Kısaca, common files sistem yükünü azaltmak için aynı işleme sahip olan dosyaları tek bir yerden çalıştırır.

Common files dosyasını silmenin zararları

Ortak dosyaların, silinmesi veya zarar görmesi durumunda, ilgili uygulamaların ve programların tümü zarar görür. Kısacası, aynı bileşenleri kullanan sistemlerin hepsi çöker. Ancak, kullanımdan kalkmış dosya bileşenlerini kaldırmanızda bir sorun yaşanmayacaktır.

Common files virüs mü?

Hayır. Microsoft windows işletim sisteminin C:\Program Files\Common Files kısmında bulunan bir Ortak paylaşım dosyasıdır.

Sonuç

Sonuç olarak, windows ve diğer işletim sistemleri birçok dosya türüne sahiptir. Bu dosyaların ne amaçla kullanıldığını öğrenmek için dosyanın özellikler kısmına bakmanız gerekir. Ayrıca, dosya adını arama motorları tarafından aratarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Son olarak, Common dosyası ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir sorunuz olursa yorumlar kısmından bizi bilgilendirebilirsiniz.

Önerilen Kaynaklar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu