Teknoloji

Apple iPhone 14 Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max: söylentiler, haberler ve özellikleri hakkında edindiğimiz bilgiler.

Apple iPhone 14 çıkış tarihi

Yeni iPhone telefonları her zaman olduğu gibi iPhone 14 iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘ten oluşacağı tahmin ediliyor. 

Çıkış Tarihi:

Edindiğimiz son bilgilere göre Apple, iPhone 14’ü Eylül 2022’de kullanıcılarına tanıtacak. 

iPhone 14 Özellikleri

iPhone 14’ün standart versiyonu iPhone 13’e benzeyecek ancak şirket, 5.4 inç ekranlı mini versiyonu kaldıracak ve 6.7 inç ekranlı bir model ekleyecek. Bu, böyle bir ekrana sahip ilk Pro olmayan iPhone olacak.

iPhone 14 Pro, çentiksiz

İPhone 14 Pro serisi için daha fazla değişiklik planlanıyor. Özellikle Apple, çentik adı verilen kamera ve sensörleri barındıran sektörü hap şeklindeki bir sektörle değiştirecek.

Şu anda geliştirilmekte olan teknolojiler şunlardır:

  •       Kızılötesi kamera
  •       Yakınlık sensörü
  •       Işık sensörü
  •       Hoparlör
  •       Mikrofon
  •       Ön kamera
  •       Spot projektör

Yapay tanıma için Face ID sensörlerini ve kullanıcılara daha fazla ekran alanı sağlayacak kamerayı içerecek. Apple ayrıca iPhone 14 Pro’ya daha hızlı bir çip ekleyecek.

Apple iPhone 14 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 14 Özellikleri Daha iyi işlemciler ve kameralar

Bunun yerine, normal iPhone 14 modellerinde iPhone 13’teki A15 işlemciyi koruyacak. iPhone 14’teki en önemli iyileştirmeler, biraz daha büyük olacak olan kameralara gelecek. Pro modelleri, 12 megapiksel ultra geniş ve telefoto ile birlikte 48 megapiksel kamera alacak. Apple ayrıca video kaydı ve pil ömründe iyileştirmeler planlıyor.

Apple Watch Serisi 8

Özellikle Apple, yeni Apple Watch Serisi 8 için kadın sağlığı özellikleri ve bir sıcaklık sensörü ekleyecek. Standart model Serisi 7’ye benzer olacak.

Yeni işletim sistemleri

Ayrıca Eylül ayında yeni iPhone’lar ve akıllı saatler için işletim sistemleri gelecek. Ekim ayında macOS Ventura ve iPad tabletlerdeki işletim sistemi olan yeni iPadOS piyasaya sürülecek. İPad yazılımı, hatalar nedeniyle bir ay ertelendi.

Yeni iPad’ler ve Mac’ler

Apple ayrıca A14 yongası ve USB-C bağlantı noktasıyla gelecek yeni bir iPad modelinin yanı sıra M2 yongalı yeni iPad Pro modelleri üzerinde de çalışıyor.

Son olarak, yıl sonundan önce, M2 işlemcilere dayalı Mac mini ve MacBook Pro sürümleri olan yeni Mac’ler sunulacak.

Başa dön tuşu