Amazon Gelir Ortaklığı Programı Hesabı Nasıl Açılır?

Amazon reklamlarını web sitenize yerleştirmek için Amazon Gelir Ortaklığı Programı Hesabı oluşturmak ister misiniz?

Para kazanmanın harika bir yolu, web sitenizde Amazon reklamları göstermektir. Ayrıca, diğer reklam ağlarına kıyasla onayı hızlı ve basittir.

Amazon Gelir Ortaklığı Programı nedir?

Amazon Gelir Ortaklığı Programı yardımıyla sitenizde Amazon reklamları gösterebilirsiniz. Bu reklamlar, Google AdSense ve Reklam ağına benzer şekilde çalışır. Ancak, sitenizde yalnızca Amazon ile ilgili ürünleri görüntüler. Yerel görüntülü reklamlar, ziyaretçinin arama geçmişine dayalı olarak alakalı ürünler gösterir.

Amazon ortaklık programının kurulumu çok kolaydır. Tek yapmanız gereken Amazon Gelir Ortaklığı Programından aldığınız kodu sitenize ekleyerek sitenizde amazon reklamları göstermeye başlayacaksınız. 

Amazon Gelir Ortaklığı bağlantıları nelerdir?

Amazon Gelir Ortaklığı bağlantıları, amazon tarafından oluşturulan reklam içerikli kod parçacıklarıdır. Bu bağlantı kodları, amazon ürünlerinin ve hizmetlerinin tanıtımını içerir.

Amazon Gelir Ortaklığı Programını Neden Kullanmalı?

Piyasada çok sayıda reklam ağı bulunmasına rağmen onların onayını almak çok zordur ve onay alması da biraz zaman alır.

Ancak Amazon Gelir Ortaklığı Programının onay süreci çok hızlıdır. Bu, sitenizde hızlı ve kolay bir şekilde reklam göstererek para kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Amazon Gelir Ortaklığı programı kayıt olma

Önce Amazon Gelir Ortaklığı web sitesine gidin ve ‘Kaydol’ düğmesini tıklayın.

Zaten bir Amazon hesabınız varsa, mevcut Amazon hesabınızı kullanarak giriş yapın. Bir Amazon hesabınız yoksa, Amazon web sitesine gidin ve giriş yap kısmının altında görünen üye ol bağlantısına gidin ve hesabınızı oluşturun.

Amazon Gelir Ortaklığı programına hesabınız ile giriş yaptıktan sonra, ek hesap bilgileri sağlamanız ve web sitenizle ilgili soruları yanıtlamanız gerekir. Talimatları izleyin ve profilinizi tamamlayın.

Tüm bilgileri doldurup gönderdikten sonra, başvurunuz Amazon tarafından incelenecektir. 

Ödeme ve vergi bilgilerinizi yine de doldurabilirsiniz veya daha sonra bu size bağlıdır.  

Amazon Gelir Ortaklığı Başvuru Koşulları

Amazon Gelir Ortaklığı programına katılmak için Aktif bir web siteniz, uygulamanız veya YouTube kanalınız olmalıdır.

Unutmayın, başvuru sürecinin bir parçası olarak web sitenizin amacını tanımlayabilmeniz gerekir. Bu nedenle, sitenizi neden oluşturduğunuz, hedefleyeceğiniz kitle ve nasıl trafik getireceğiniz konusunda kesin bir fikriniz olsun.

İlgilinizi çekebilecek: Amazon’da Satışa Nasıl Başlanır? İçeriğimize göz atabilirsiniz.

sonuç

Umarım bu makaleyi okuduktan sonra kolayca Amazon Gelir Ortaklığı Program hesabınızı oluşturabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu